Rytmika w bibliotece

W ramach projektu „My- to Mamy z Biblioteki”, we wtorek 12. września odbyły się zajęcia z rytmiki, które poprowadziła pani Anna Piotrowska – nauczycielka rytmiki w przedszkolu, muzykoterapeutka. Mamy dowiedziały się, jak ważna jest muzyka i rytm, od pierwszych chwil życia dziecka, o wpływie muzyki na jego rozwój, zwłaszcza do 7 roku życia. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, na których klaskaniu, tupaniu i muzykowaniu nie było końca. Mogły też poznać i wypróbować instrumenty, na których stworzyły radosną orkiestrę.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Pani prezentuje dzieciom misę relaksacyjną. Pani pokazuje dzieciom gitarę, pozwala dotknąć. Ekspertka wspólnie z dziećmi wykonuje piosenkę, gra na gitarze, dzieci na różnych instrumentach Dzieci otrzymują od pani prowadzącej instrumenty, z których będą mogły skorzystać. Dzieci z rodzicami do melodii poruszają kolorowymi chustkami Rodzice, dzieci i pani ekspertka siedzą wokół chusty animacyjnej, wystukują rytm piosenki Rodzice z dziećmi stoją w kole, uczestniczą w zabawie muzyczno-ruchowej Dzieci wraz z rodzicami siedzą na podłodze, bawią się dużymi piankowymi klockami, mamy słuchają ekspertki, która gra na gitarze.