Podróż po Azji z Marzeną Filipczak

Zdjęcie Marzena Filipczak Fot. Edyta GirgielDzięki Instytutowi Książki, z inicjatywy którego powstały Dyskusyjne Kluby Książki, mogliśmy gościć w naszej bibliotece Marzenę Filipczak, dziennikarkę, podróżniczkę, autorkę książek:  Jadę sobie, Lecę dalej oraz Między światami.

Na spotkaniu, które miało miejsce 7 czerwca w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzchosławicach, autorka opowiedziała o swojej wyprawie po krajach Azji Środkowej i Mniejszej, opisanej w książce Między światami. To już trzecia książka podróżniczki, dla której chyba nic nie stanowi przeszkody nie do pokonania. Między światami jest relacją z dwóch wypraw, które Marzena Filipczak odbyła podczas jednego roku. Pierwsza z nich poprowadziła ją samotnie przez Armenię i Górski Karabach, Gruzję, Osetię Północną, Kałmucję, Uzbekistan i Kirgistan; w czasie drugiej odwiedziła Kurdystan, Irak, Iran, Turkmenistan i kawałek Kazachstanu. Słuchając fascynującej opowieści o miejscach i ludziach oraz oglądając fotografie i pamiątki z podróży, mieliśmy niezwykłą okazję przeżyć wspólną wyprawę w nieznane. Pani Marzenie Filipczak dziękujemy za wspaniałe spotkanie i życzymy realizacji wszystkich planów.

IMG_1644 IMG_1651  IMG_1650IMG_1647 IMG_1652 IMG_1659IMG_1654 IMG_1655IMG_1662 IMG_1664

Przechwytywanie