V edycja Konkursu Pięknego Czytania

9 czerwca wyłoniliśmy tegorocznych laureatów konkursu promującego umiejętność czytania. Komisja oceniała nie tylko płynność czytania, ale również dykcję, interpretację tekstu oraz strój nawiązujący do wybranej przez ucznia książki. W skład komisji konkursowej weszli: Tadeusz Trytek, z-ca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie, oraz organizatorzy z Gminnej Biblioteki Publicznej i Biblioteki Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach, zaś uczestnikami uczniowie ze szkół podstawowych z Wierzchosławic i Bogumiłowic.

Gratulujemy laureatom, którymi zostali:

I miejsce – Gabriela Dumańska

II miejsce – Gabriela Biała

III miejsce – Nina Zaniewska

Specjalne wyróżnienie przyznano Karolinie Jachimek

Wyróżniono także: Wiktorię Galary, Klaudię Faliszewską, Urszulę Jakubiec, Pawła Klimczyka, Kacpra Kosmana, Jana Liszkę, Juliannę Ligęzę, Kamilę Morys, Sabinę Papałę.

Konkurs zorganizowano przy wsparciu:

• Stowarzyszenia Inicjatywy Społeczne Wierzchosławice
  • pana Jacka Hudymy, etatowego członka zarządu Starostwa Powiatowego w Tarnowie