Wycieczka przyrodnicza ścieżką edukacyjną

W ramach projektu „Biblioteki pełne dobrej energii” prowadzonego przez Fundację PVE Dobra Energia, biblioteka zorganizowała 6.06.24 r. wycieczkę przyrodniczą ścieżką edukacyjną „Lasy Wierzchosławickie”. Wzięli w niej udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łętowicach.

Po zapoznaniu się z tablicami informacyjnymi, z których można było się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o bogactwie roślin i zwierząt zamieszkujących teren leśny, wyruszyliśmy na spacer. Nasłuchiwaliśmy dźwięków lasu i jego mieszkańców. W oparciu o praktyczne ćwiczenia z przyrody zawarte w książce „Chodź na dwór!” uczestnicy wycieczki wykonali drzewne odbitki, z których później powstała wyjątkowa wystawa. Poznali także i nauczyli się odczytywać historię drzew z ich „dowodów osobistych”. Dociekliwi wcielili się w rolę przyrodniczych detektywów, obserwując runo leśne przeprowadzili inspekcję insektów, które je zamieszkują. Dla aktywnych uczestników tor przeszkód nie stanowił żadnego problemu. A w ramach odpoczynku – zainteresowani mogli zapoznać się z książkami dotyczącymi lasu i jego mieszkańców.

Spacer po lesie napełnił wszystkich dobrą energią!

 

Biblioteki pełne dobrej energii Działanie realizowane w ramach projektu "Biblioteki pełne dobrej energii" prowadzonego przez Fundację PVE Dobra Energia.