Dzień Bociana

W piątek 7.06.24 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej świętowaliśmy Dzień Bociana. Z tej okazji dzieci z Przedszkola Publicznego w Wierzchosławicach wzięły udział w bardzo ciekawych warsztatach na temat tych niezwykłych ptaków. Opowieść o nich ułatwiła książka Adama Zbyryta i Piotra Tryjanowskiego – „Bocian. Biografia nieautoryzowana”, która zawiera wiele cennych informacji na temat bohaterów wydarzenia. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek z życia bocianów, a wyobrażenie sobie niektórych rzeczy ułatwił im pokaz slajdów przygotowany przez panią Ewę. W ramach zabawy ruchowej dzieci próbowały sobie zobrazować, jak duże może być bocianie gniazdo i z czego może być zbudowane. Wygląd bociana, choć wszystkim znany, z dodatkowymi informacjami mocno zaciekawił przedszkolaków. Wszystkie dostarczone informacje ułatwiły im spojrzenie na życie ptaków, które tak wiele czasu w roku spędzają w podróży. Na świeżym powietrzu dzieci wykonały trójwymiarowe bociany jako kreatywną pracę plastyczną, a na zakończenie spotkania uczestniczyły w zabawie do melodii piosenek o bocianach.

Dzień Bociana zrealizowano w ramach projektu „Biblioteki pełne dobrej energii” prowadzonego przez Fundację PVE Dobra Energia.

  Biblioteki pełne dobrej energii Działanie realizowane w ramach projektu "Biblioteki pełne dobrej energii" prowadzonego przez Fundację PVE Dobra Energia.