„Tydzień bibliotek” upłynął pod hasłem czytania dzieciom!

O wartości czytania najmłodszym słyszymy wiele dzięki akcji„Cała Polska czyta dzieciom”. W poniedziałek 10 maja – w szkolnej bibliotece – włączyli się do akcji, także przedstawiciele: Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji, pani dyr. GCK oraz bibliotekarze z biblioteki gimnazjalnej i publicznej.
Do czytania wybraliśmy serię autorstwa Tove Jansson o Muminkach, w której tajemnicze postacie wiodą baśniowe, pełne przygód życie. W trakcie „Spotkania z bajką” w bibliotece publicznej również nie zabrakło książkowych atrakcji. Maluchy malowały kotki – z bajki „Kocie kłopoty” Ireny Landau oraz wykonywały krasnoludki – z wiersza Jana Brzechwy o tej samej nazwie. Najmłodsze grupy wykazały się dobrą znajomością literatury dziecięcej rozwiązując trudne zagadki.
Deszczowa pogoda przeszkodziła na wizytę ostatniej grupie przedszkolaków, dlatego „Tydzień bibliotek” będzie trwał jeszcze jeden dzień. Zakończyliśmy również Gminny Konkurs Plastyczny na ilustrację do książki „Pinokio” – Carlo Collodiego. Uczestniczyły w nim dzieci z Przedszkola oraz klas zerowych ze Szkół: w Wierzchosławicach, Łętowicach i Mikołajowicach. Czternaścioro spośród uczestników otrzymało dyplomy i nagrody książkowe.
Przyznano 5 pierwszych nagród:
dla Rozalii Cisoń, Michała Wiśniewskiego, Gabrieli Bąk, Aleksandry Pikus, Gabrieli Ziemian,
4 drugie nagrody:
dla Patrycji Gdowskej, Julii Czyż, Michała Bogusza, Adriana Kozioła
oraz 5 trzecich nagród:
dla Bartka Sroki, Tymoteusza Karpiela, Anny Ziółkowskej, Aleksandry Borzęckiej, Emilii Jagiełło.

Wystawę dziecięcych prac można oglądać w bibliotece.