Tajemnice Domu Sióstr

Bardzo lubimy piątki w naszej bibliotece, kiedy spotyka się Dyskusyjny Klub Książki. Rozmowa, wymiana poglądów, wspomnienia i mnóstwo radości pozwalają „naładować się” dobrą energią na kolejne dni. Tym razem dyskusja krążyła wokół książki Charlotte Link „Dom sióstr”, która przypadła nam do gustu, choć dla niektórych była trochę przewidywalna.

„Dom sióstr” sygnowany jest jako kryminał, ale tak naprawdę ma wiele elementów powieści obyczajowej. To historia małżeństwa niemieckich adwokatów, które przeżywa kryzys. Chcąc jakoś zmienić sytuację, wynajmują dom w Yorkshire w okresie świąt Bożego Narodzenia 1996 roku. Na miejscu szalejąca śnieżyca pozbawia stojący samotnie dom światła i odcina linię telefoniczną. Szukając opału Barbara znajduje powieść w postaci pamiętnika zmarłej właścicielki posiadłości. Przedstawia on historię rodziny Greyów, ich dwóch córek Frances i Viktorii. W tle ich losów trwa walka kobiet o prawa wyborcze. To trudny czas pierwszej i drugiej wojny światowej, bohaterkom towarzyszą skomplikowane uczucia, które prowadzą do zbrodni. Poznana przez Barbarę historia ściąga na nią i jej męża kłopoty, co prowadzi do dramatycznych zdarzeń…

Zdecydowanie Czytelniczki DKK lubią tego typu książki i z przyjemnością ją przeczytały, choć dla niektórych rozwiązanie akcji było zbyt oczywiste i mało zaskakujące. Podobały nam się nakreślone przez autorkę portrety kobiet. Kilka lat wcześniej, w ramach DKK czytałyśmy „Lisią Dolinę”. Literatura Charlotte Link cieszy się dużą popularnością, może więc uda nam się w klubie przeczytać inną z jej powieści.

Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 19 kwietnia 🙂

 

Grupa kobiet siedzi wokół stołu i rozmawia na temat książki przy herbacie. Grupa kobiet siedzi wokół stołu i rozmawia na temat książki przy herbacie.