„Śpiewając Tuwima” – koncert z okazji obchodów Roku Juliana Tuwima

26 maja br. odbył się w Domu Ludowym w Bobrownikach Małych wyjątkowy koncert z okazji obchodów Roku Tuwima, zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną i Stowarzyszenie CASTOR z Bobrownik Małych.

Przed publicznością najpierw wystąpili najmłodsi czytelnicy biblioteki, recytując wiersze poety. Później muzyczno-wokalną aranżację wierszy Tuwima wykonali:  Klaudia Czapiewska (śpiew), młoda i zdolna artystka o silnym głosie, oraz Maciej Pierzchała (akompaniament), pianista, kompozytor, aranżer i muzyk sesyjny. Na koniec uroczystości śpiewające życzenia dla wszystkich Mam z okazji ich święta wykonali uczniowie kl. 0A ze Szkoły Podstawowej w Rudce, pod opieką Marii Padło. Przed i po koncercie można było podziwiać prace plastyczne laureatów konkursów: ogólnopolskiego „Lokomotywa Juliana Tuwima malowana” oraz gminnego „Cuda i dziwy”. Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem, część przybyłych zmuszona była nawet wysłuchać go na stojąco, a oklaskom nie było końca. Wyjątkowa atmosfera, dobra akustyka w połączeniu z głosami artystów i muzyką płynącą z pianina sprawiły, że koncert z pewnością na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników. Wśród gości obecni byli między innymi: dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudce Barbara Gawlik, radny Powiatu Tarnowskiego Marek Podraza, radny Gminy Wierzchosławice Marcin Baran oraz członkowie  Klubu Seniora z Bogumiłowic. Szczególne podziękowania  za pomoc organizacyjną kierujemy pod adresem pań: Marii Padło oraz Agnieszki Czapiewskiej.

dsc01895   dsc01896   dsc01902   dsc01945   dsc01946   dsc01953     dsc01955   dsc01957   dsc01958     dsc01962   dsc01963     dsc01964   dsc01967   dsc01973   dsc02011