Podsumowanie Tygodnia Bibliotek w Bobrownikach Małych

Tydzień Bibliotek w tym roku przebiegał pod hasłem „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”, a w bibliotece w Bobrownikach Małych obfitował w wiele atrakcyjnych spotkań.

8 maja bibliotekę odwiedziła klasa 0A ze Szkoły Podstawowej w Rudce pod opieką Pani Marii Padło. Tematem przewodnim spotkania były owoce i warzywa. Dzieci najpierw bardzo aktywnie odpowiadały na zagadki, później równie ochoczo zabrały się do kolorowania obrazków, z których utworzyliśmy barwny Kosz Pełen Owoców. Na zakończenia spotkania dzieci otrzymały upominki i – oczywiście – owoce.

img_0318   img_0317   img_0320

9 maja starsze dzieci uczestniczyły w warsztatach rękodzieła artystycznego poprowadzonych nie po raz pierwszy przez Panią Ewę Zuziak. Tym razem dziewczynki wykonywały kolczyki.

img_0254    img_0256    img_0260    img_0262

Pokaz i warsztaty kosmetyczne zgromadziły  uczestników w różnym wieku. Warsztaty poprowadziły Pani Małgorzata Jewiarz – przedstawicielka  polskiej firmy kosmetycznej FM GROUP oraz wizażystka Pani Katarzyna Owca, która na naszej modelce wykonała perfekcyjny makijaż oraz udzieliła  kilku porad  i wskazówek dotyczących makijażu.

img_0274    img_0285    img_0290   img_0281

11 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wierzchosławicach odbyło się wręczenie nagród laureatów  gminnego konkursu plastycznego na ilustrację do wiersza „ Cuda i dziwy” Juliana Tuwima.  Z naszej biblioteki do drugiego etapu zakwalifikowali się Katarzyna Padło i Krzysztof Padło, którzy ostatecznie zajęli  II miejsce. Serdecznie gratulujemy.

img_0424    img_0426

Na zakończenie Tygodnia  Bibliotek odbyły się warsztaty kulinarne poprowadzone przez Panią Joannę Dudłak – przedstawicielkę Thermomix. W czasie spotkania  Pani Joanna zdradziła tajniki gotowania w thermomixie, podzieliła się swoimi umiejętnościami i udzieliła wielu rad. Wspólnie z uczestniczkami przygotowała m.in.: bułki pszenne, zupę jarzynową, danie gotowane na parze, napój pomarańczowo-cytrynowy, surówkę z kapusty pekińskiej, likier jajeczny. Spotkanie zakończyło się  spożywaniem  iście królewskiej uczty.

img_0293    img_0294    img_0298    img_0308