O spektrum autyzmu słów kilka

We wtorkowe popołudnie po raz kolejny mamy z małymi dziećmi spotkały się, aby wysłuchać wykładu w ramach projektu „My-to mamy z biblioteki”. Tym razem naszą specjalistką była Monika Szubrycht – dziennikarka i neurologopedka, autorka książki „Autyzm. Bliski daleki świat”, w której oddaje głos osobom autystycznym, ich bliskim oraz specjalistom, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami, a rodzice opowiadają o trudnej codzienności.

Monika otworzyła przed nami drzwi do prawdziwego świata autyzmu, każdą przytoczoną historią pozwalając powoli oswoić się z innym wymiarem spektrum, pomogła zobaczyć autyzm „od środka”. Odpowiadając na pytania mam, podpowiedziała, czego nie przegapić i na co zwrócić uwagę, gdyby ktoś musiał diagnozować swoje dziecko w tym kierunku. To mądre i ciepłe spotkanie zostanie z nami na długo.

Projekt „My- to mamy z biblioteki” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.