łąki kwietne w bibliotece

Za nami kolejne spotkanie klimatyczne w bibliotece. Tym razem nasi eksperci z „Chaty u Zielarza” – państwo Renata i Arkadiusz Ciołkowscy, poświecili swoje wystąpienie roli bioróżnorodności w łagodzeniu skutków zmian klimatycznych oraz jej funkcji dla lokalnych ekosystemów. Różnorodność gatunkowa świata roślin reguluje mikroklimat, ma również wpływ na retencje wody i ogromne znaczenie dla populacji owadów zapylających. Miałyśmy okazje poznać podczas wykładu najbardziej użyteczne rośliny miododajne i dowiedzieć się w jaki sposób zakładać łąki kwietne, które są ważnym siedliskiem dla pszczół i innych zapylaczy. Na koniec odbyła się degustacja pyłku pszczelego i rozpoznawanie rozmaitych gatunków miodu, a wszystkie uczestniczki otrzymały nasiona. Mamy nadzieje, że wkrótce w całej okolicy zakwitną nowe łąki kwietne.