Nowości w Łętowicach

Filia w Łętowicach poleca z nowego zakupu:

„Po tej stronie nieba” –  Karen Kingsbury

Josh Warren przez najbliższych jest uznawany za życiowego nieudacznika. Przerwał studia i  rozpoczął pracę jako kierowca. Jego życie dodatkowo skomplikowało się po wypadku w wyniku którego doznał urazu kręgosłupa i uzależnił się od środków przeciwbólowych. Jego marzeniem jest uzyskanie odszkodowania i prawa do opieki nad córką o istnieniu której dowiedział się , kiedy skończyła 7 lat. Czy to mu się uda? Opowieść o trudnych relacjach rodzinnych, tajemnicach, przebaczeniu i miłości. Książka każe nam zastanowić się nad relacjami między najbliższymi i zadać sobie pytanie czy naprawdę ich znamy i wspieramy?

Droga po dziecko”Sinéad Moriarty

Emma – 35 latka, szczęśliwa mężatka, posiadająca dobrą pracę nie mogąc doczekać się własnego dziecka postanawia zaadoptować sierotę z Rosji. Wraz z mężem rozpoczynają trudną drogę adopcji międzynarodowej. Od tego momentu jej mąż codziennie jest bombardowany nowymi pomysłami mającymi uczynić ich lepszymi kandydatami na rodziców.  Książka przedstawia temat adopcji w zupełnie inny sposób.

„Jak kamień w wodę” – Chevy Stevens

Książka przedstawia Annie, trzydziestoletnią agentkę nieruchomości rok przetrzymywaną  w domku w górach. Z jej opowieści w gabinecie terapeutki poznajemy życie w domku  na kanadyjskim odludziu u boku szaleńca jak również powolny i trudny proces powracania do normalności. Jak zapomnieć o tym co się wydarzyło? Czy to jest możliwe? Annie opowiada, a policja usiłuje ustalić, kim jest porywacz. Książka trzymająca do ostatniej strony w napięciu o zaskakującym zakończeniu.

„Wybrani”  i „Dziedzictwo” – C. J. Daugherty

Allie  Sheridan mająca problemy z zachowaniem nastolatka, po kolejnym aresztowaniu zostaje wysłana przez rodziców do szkoły z internatem – Akademii Cimmeria. Nie jest to jednak zwykła szkoła. Panuj a tam dość dziwne zasady a uczniowie to w większości dzieci bogatych i wpływowych rodziców. Allie odkrywa jej mroczne sekrety. Wydarzenia w szkole sprawiają, iż zaczyna się zastanawiać kim ona jest i jakie sekrety ukrywa jej rodzina. Wielkie tajemnice, mroczne sekrety, chęć ich poznania i rozwiązania problemów sprawiają, że czytelnik nie może się oderwać od książki i z niecierpliwością oczekuje kolejnych części sagi.