Nowości w bibliotece

Czytanie pozwala nam na samodzielne myślenie i pobudzanie wyobraźni. Czytając mamy swobodę w obsadzaniu ról, obmyślamy tło i kierujemy akcją. Zapraszamy, więc do biblioteki aby zapoznać się z nowościami książkowymi, niektóre z nich -w opracowaniu p. Katarzyny Kwaśniak – prezentujemy poniżej.

„Uciekinierka z San Benito” –    Chufo LlorensUciekinierka-z-San-Benito_Chufo-Llorens,images_product,9,978-83-7659-179-7
Autor powieści przenosi nas w XVII wiek do Madrytu. Poznajemy historię Cataliny, niezwykłej kobiety, której życie zostało zbudowane na kłamstwie. Jej ojciec chcąc mieć syna oddaje ją jako niemowlę do sióstr zakonnych a z przytułku bierze porzuconego chłopca. Dziewczynka nie znając prawdy wychowuje się wśród sióstr zakonnych do trzynastego roku życia, kiedy to oskarżona o konszachty z diabłem musi przebrana za chłopca  uciekać przed Świętą Inkwizycją. Na swojej drodze spotyka przyjaciół i wrogów, a także miłość. Książka dla miłośników powieści historycznych o dość niezwykłym zakończeniu.
Książka dostępna w bibliotece w Mikołajowicach.

 

 

 

„Miłosna szarlotka” – Justyna SzymańskaMilosna-szarlotka_Justyna-Szymanska,images_product,29,978-83-60383-66-7
Główna bohaterka Apolonia przyjmuje oświadczyny Roberta. Wydarzenie to zapoczątkowuje szaleństwo związane z przygotowaniami do ślubu. Każdy ma na ten temat swoje zdanie. Rodzina i przyjaciele mają swoje wyobrażenie tej uroczystości. Nagle okazuje się, że każdy ma coś do powiedzenia. Tylko czy to pokrywa się z oczekiwaniami państwa młodych i jak w końcu wszystko połączyć tak aby każdy był zadowolony. Książka pełna humoru skierowana do każdego.
Książka dostępna w bibliotece w Wierzchosławicach.

 

 

 

„Wysepka” – Andrea LevyWysepka_Andrea-Levy,images_product,9,83-7359-337-3
Jest rok 1948. Do Anglii jako kraju macierzystego dociera pierwsza fala uchodźców z Jamajki, którzy w czasie wojny jako ochotnicy służyli w armii angielskiej.  Wśród nich jest Gilbert Joseph do którego wkrótce dołącza jego żona. Książka pokazuje zderzenie wyobrażeń tych dwojga z rzeczywistością. Okazuje się, że rzeczywistość jest daleka od wyobraźni. Wielka Brytania nie wita ich z otwartymi ramionami.  Książka pokazuje jak wielkie zmiany musiały zajść w społeczeństwie aby nikogo nie dziwił widok ludzi o innym kolorze skóry. Pokazuje również jak trudno jest zasymilować się przybyszom z mieszkańcami.
Książka dostępna w bibliotece w Bogumiłowicach.

 

 

 

„Berżeretka bez przepisu” – Krystyna ŚmigielskaBerzeretka-bez-przepisu_Krystyna-Smigielska,images_product,29,978-83-7437-291-6
Bohaterką książki jest kobieta po czterdziestce, która odnosi sukcesy w życiu zawodowym jednak jej życie prywatne to kompletna katastrofa. Rozczarowana nieudanym związkiem z kolegą lekarzem, którego nazywa panem S. postanawia wrócić do domu. Nie jest to decyzja łatwa. Musi znaleźć wspólną płaszczyznę porozumienia z ojcem, z którym nigdy nie miała łatwych stosunków, rozwikłać rodzinną tajemnicę, spotkać się z dawną miłością i stawić czoła plotkarzom, którzy jej powrót uznają za porażkę. Czy w tym wszystkim uda się jej odnaleźć spokój, uporać się z własną przeszłością i bez obawy spojrzeć w przyszłość.
Książka dostępna w bibliotece w Łętowicach.

 

 

 

 

„Dom przy Hope Street” – Danielle Steel155x220
Liz i Jack przeżyli wspólnie 18 lat. Stworzyli szczęśliwy dom dla swoich dzieci, prowadzą dobrze prosperującą kancelarię prawną. Wszystko kończy się nagle w dniu Bożego Narodzenia, kiedy to w wypadku ginie Jack. Na Liz spadną teraz wszystkie obowiązki. Czy zdoła im sprostać zwłaszcza, że los nie jest zbyt łaskawy. Kolejna powieść „królowej romansu” o walce z rozpaczą i nadziei na szczęśliwe jutro.
Książka dostępna w bibliotece w Bobrownikach Małych, Wierzchosławice.

Oprac. Katarzyna Kwaśniak