„Dobry człowiek” w DKK

4 stycznia 2013 r. odbyło się kolejne spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem rozmawialiśmy o „Dobrym człowieku”, debiucie powieściowym Andrew Nicolla, który wzbudził sporo emocji wśród czytających.

Książka odpowiada historię Tibo Krovica, niezwykle utalentowanego i uczciwego burmistrza miasteczka o nazwie Kropka, położonego na odludnych wybrzeżach Bałtyku. Tam wiedzie na pozór spokojne życie, w którym brak mu jedynie odwzajemnionej miłości i zrozumienia. Podobne życie wiedzie nieszczęśliwa i niedoceniana przez męża Agathe Stopak, sekretarka burmistrza. To zbliża ich do siebie, a z czasem uczucie między nimi staje się coraz odważniejsze. Jest to historia o miłości, ale historia niebanalna, zaskakująca, momentami drażniąca. Andrew Nicoll stworzył powieść, która mimo swej prostoty (a może właśnie dzięki niej) sprawia, że czas spędzony z tą książką nie jest czasem zmarnowanym.

Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 8 lutego 2013 r. o godz. 16.00. Będziemy na nim dzielić się wrażeniami z lektury American dream Natalii Bielawskiej.