Noc Bibliotek

7. października Gminna Biblioteka Publiczna im. W.S. Reymonta w Wierzchosławicach dołączyła do ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek, organizowanej w tym roku po raz IX. Wieczór rozpoczęliśmy rozstrzygnięciem konkursu plastycznego „Moja pocztówka z wakacji”. Przyznano nagrody w dwóch kategoriach wiekowych oraz wyróżnienia za część plastyczną i literacką.

Dzieci w wieku od 7-10 lat

Miejsce pierwsze przyznano ex aequo: Emilii Gawron, Milenie Marszałek, Milenie Stawarz oraz Kornelii Twardowskiej.

Miejsce drugie zajęły: Katarzyna Jakubiec i Emilia Setlik

Miejsce trzecie: Milena Kosman i Eliza Sikora

Wyróżnienia  otrzymali: Julia Barzyk, Aleksandra Solak, Oliwia Twardowska

Dzieci w wieku od 11-15 lat

Miejsce pierwsze przyznano ex aequo: Blance Derus oraz  Kindze Kantor

Miejsce drugie zajęli: Jakub Nitkiewicz, Milena Rogóż

Miejsce trzecie: Jakub Bogusz, Aleksandra Dąbrowska, Zuzanna Nitkiewicz

Wyróżnienia za część literacką otrzymali: Malwina Barczak i Bartłomiej Kuzara,  a za część plastyczną: Lena Bożek, Julia Padło, Milena Zabawa  i Zuzanna Rzeźnik.

O godzinie 18:00 odbyła się projekcja filmu animowanego na podstawie książki Fridy Nilsson „Moja Mama Gorylica”. Po obejrzeniu filmu dzieci mogły wymienić się książkami, adoptować roślinę z zielonego kącika oraz poczęstować słodkościami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich. Wieczór zakończył relaksacyjny koncert mis kryształowych w wykonaniu pani Anny Piotrowskiej z Misja Misy.

Za pomoc w organizacji naszego wydarzenia dziękujemy gorąco Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich w Gosławicach, Łętowicach, Rudce i Wierzchosławicach. Pani Annie Piotrowskiej gratulujemy wirtuozerii w grze na tak oryginalnych instrumentach, a panu Robertowi Brylowi dziękujemy za fotorelację z Nocy Bibliotek.