Narodowe Czytanie 2023

9. września 2023 roku na scenie plenerowej przy Domu Ludowym w Wierzchosławicach odbyła się XII edycja Narodowego Czytania, nad którym patronat sprawuje Para Prezydencka. W tym roku wsłuchiwaliśmy się we fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

Bardzo dziękujemy za obecność wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza tym zaangażowanym w imprezę: Panu Andrzejowi Mrozowi Wójtowi Gminy Wierzchosławice, Pani Małgorzacie Moskal Przewodniczącej Rady Gminy, Pani Marzenie Padło z Gminnego Centrum Kultury, Pani Barbarze Raczak z Klubu Senior +, Panu Ryszardowi Bąkowi ze Stowarzyszenia Klubu Seniora Przystań, Paulinie Pochroń i Pawłowi Dąbrowskiemu – przedstawicielom Zespołu Pieśni i Tańca Swojacy, pani Anecie Brudkiewicz-Paździorze oraz szczególnie Pani Grażynie Sęk, Pani Agacie Wzorek i uczniom Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łętowicach – swoim aktywnym udziałem uświetniliście nasze wydarzenie.

Dziękujemy za współpracę Gminnemu Centrum Kultury, a Panu Robertowi Brylowi za reportaż fotograficzny imprezy.

Kobieta stoi na scenie, w rekąch trzyma tekst, który czyta do mikrofonu stojącego przed nią. Za kobietą siedzi kobieta i mężczyzna na krzesłach Mężczyzna siedzi przy stoliku, czyta tekst do mikrofonu Publiczność siedzi na krzesłach wsłuchując się w czytane teksty Nad Niemnem Kobieta i mężczyzna siedzą przy stole i czytają teksty Nad Niemnem Przed sceną plenerową siedzi publiczność przysłuchująca się czytanym tekstom Nad Niemnem Kobieta siedzi przy stole i czyta tekst do mikrofonu Uczniowie szkoły podstawowej siedzą przy stolikach i czytają do mikrofonów tekst Nad Niemnem Kobieta i mężczyzna w krakowskich strojach czytają tekst Nad Niemnem Kobieta siedzi przy stoliku czyta tekst do mikrofonu Na scenie w grupie stoją wszystkie osoby zaangażowane w Narodowe Czytanie 2023 Kilka osób stoi wokół stolika. Kobieta przybija pieczęć pamiątkową Narodowego Czytania