Metoda Montessori w projekcie „My- to mamy z biblioteki”

Jeden z ostatnich listopadowych wieczorów upłynął w bibliotece pod znakiem radości i wielkiego zaangażowania naszych najmłodszych uczestników projektu „My- to mamy z biblioteki”. A to za sprawą zajęć poprowadzonych przez panie Monikę Brożek i Patrycję Gąsiorek z Tarnowskiej Szkoły Montessori, które przybliżyły nam metodę edukacyjną Montessori.

Metoda ta to system dydaktyczny dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, który został stworzony przez włoską lekarkę Marię Montessori, i który pomaga we wszechstronnym rozwoju dziecka. Holistyczne podejście do dziecka ma pomóc mu w osiągnięciu pełnego potencjału we wszystkich sferach życia.

Materiały przygotowane do zajęć mocno przykuły uwagę dzieci, zaangażowały je w 100% i sprawiły mnóstwo radości. Przybliżenie metody zainspirowało też nasze mamy do poszerzenia swojej wiedzy na ten temat.

Projekt „My- to mamy z biblioteki” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.