Krzysztof Petek w Wierzchosławicach!

Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej oraz  przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Gimnazjum w Wierzchosławicach 27 maja 2009 r. (środa) gościł będzieKrzysztof Petek, autor książek sensacyjno – przygodowych, dziennikarz, a także organizator wypraw i szkół przetrwania.Spotkanie rozpocznie się o godz900 w auli Gminnego Centrum Kultury.
Zainteresowani będą mogli zakupić książki z autografem autora.

Krzysztof Petek

Krzysztof Petek urodził się w 1970 roku w Wadowicach. Prowadził harcerski Oddział Specjalny. Uczestnicząc między innymi w szkoleniach organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne, przeszedł szkolenia survivalu, walki wręcz, psychologii sytuacji krytycznych. Dziennikarzem został w drugiej klasie liceum, rozpoczynając publikowanie w ogólnopolskich czasopismach. Studia politologiczne ze specjalizacją dziennikarską ukończył w 1994 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Publikował w czasopismach polskich i niemieckich. Pracował w studiu radiowym, dla Telewizji Katowice przygotowywał programy dla dzieci i młodzieży.
Współpraca z Wydawnictwem Siedmioróg przyniosła efekt w postaci serii Porachunki z przygodą. Dla Wydawnictwa Literatura z Łodzi pisał serię GRA, pozostałe książki wydaje Wydawnictwo WORD-PRESS.
Od roku 2001 jest członkiem Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Poezji POECI BEZ GRANIC i wydawcą pofestiwalowego almanachu. W roku 2006 został prezesem Stowarzyszenia Promocji Kultury EURECUS, w marcu 2007 – wiceprezesem Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich.
Wciąż pisze kolejne książki, podróżuje po Polsce zapraszany na spotkania autorskie, promując także zdrowy styl życia i aktywność społeczną. Walczy z postawami patologicznymi, organizując wykłady, wyprawy dla młodzieży. Uczestniczy w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Prowadzi międzynarodowe szkolenia literackie i warsztaty dziennikarskie.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie – 27 maja 2009 r. (środa) – godz. 900 !