Konkurs Pięknego Czytania

Mamy za sobą IV edycję Konkursu Pięknego Czytania zorganizowanego wspólnie przez Gminną Bibliotekę Publiczną i bibliotekę Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach. W tym roku poszerzono grono uczestników o uczniów z filii w Bogumiłowicach Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach.

Tak jak i w latach ubiegłych celem konkursu było doskonalenie umiejętności pięknego czytania, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i rozwijanie twórczych talentów. Przebrani za bohaterów książek uczestnicy – wyłonieni wcześniej w klasowych eliminacjach – przeczytali fragment z wybranej przez siebie książki. Najpopularniejszymi książkami okazały się Ania z Zielonego Wzgórza i Kubuś Puchatek, poza tym przeczytano jeszcze urywki z Akademii pana Kleksa, Księgi urwisów, Monologu znerwicowanego ucznia, Kiedy pani złość przychodzi z wizytą i Baśni H. Ch. Andersena.

Występy oceniała komisja złożona z przedstawicieli organizatorów konkursu pod przewodnictwem Magdaleny Gzyl z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie. Po trudnych obradach jury wyłoniło laureatów, którymi zostali:

I miejsce: Gabriela Dumańska
II miejsce: Karolina Jachimek
III miejsce: Wiktoria Galary
Wyróżnieni: Jagoda Biały, Miłosz Gibała, Aniela Kozioł, Laura Osyszko, Aleksandra Pikus, Damian Rzepa, Gabriela Ściurko.

IMG_1356 IMG_1357 IMG_1358 IMG_1359

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy fundatorom nagród:
Pani Janinie Skórce – Sklep motoryzacyjny w Wierzchosławicach
Panu Mateuszowi Munidze – FHU Comp-Web Studio w Wierzchosławicach
Panu Jackowi Hudymie – radnemu powiatu tarnowskiego