Dwa światy i ich bohaterki

Marcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki upłynęło na rozmowach o kobietach, nie tylko o wymyślonych postaciach literackich, ale i o tych realnych, o nas samych. Jak zwykle inspiracją była klubowa lektura, tym razem Powieść bez o Judith W. Taschler.

Mistrzowsko skomponowana i trzymająca w napięciu saga rodzinna pióra jednej z najzdolniejszych współczesnych pisarek europejskich. 21 grudnia 2012 roku był dla większości osób zwykłym dniem przedświątecznej gorączki, ale nie dla Kathariny. Tego dnia jej świat po prostu runął w gruzach – w wypadku samochodowym zginął Julius, jej mąż, a wraz z jego śmiercią na jaw wyszły przeróżne sekrety. Taschler w mistrzowski sposób splata ze sobą kilka wątków: burzliwą historię małżeństwa Kathariny i Juliusa oraz dramatyczne losy Ludoviki, zesłanej na Sybir pianistki, i Thomasa, jej ukochanego. Wygląda na to, że obie kobiety mają ze sobą więcej wspólnego, niż mogłoby się zdawać… Polecamy:)

Obecnie czytamy powieść  Analfabetka, która potrafiła liczyć Jonasa Jonassona. O terminie spotkania poinformujemy tak szybko, jak to będzie możliwe 🙂

Opis książki za: www.empik.com