Czytamy dzieciom Tuwima cd.

12 grudnia do czytania dzieciom w przedszkolu zaprosiliśmy pana Adama Jańca, który od lat rozwija swoje malarskie pasje. 44. wystawa jego prac prezentowana jest obecnie w atrium Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach. Na początku spotkania malarz przeczytał wiersz Juliana Tuwima pt.: Dyzio Marzyciel. Następnie zaprezentował dwa swoje obrazy: pierwszy przedstawiał zimowy pejzaż, drugim był namalowany przed laty portret córki w stroju krakowskim. Dowiedzieliśmy się też, w jaki sposób rozkładają się plenerowe sztalugi i jak wygląda paleta, na której rozrabia się kolory. Wykorzystując przyniesione przez siebie podobrazie pan Adam szybko naszkicował krajobraz i opowiedział, jak długo musi czekać na wyschnięcie farb, aby dokończyć obraz. Na zakończenie obiecał odwiedzić ponownie dzieci w przedszkolu w maju przyszłego roku i namalować specjalnie dla nich obraz. Przedszkolaki podziękowały i wręczyły piękny świąteczny stroik.

IMG_0765 IMG_0766 IMG_0767 IMG_0768 IMG_0770 IMG_0771