BOOM3 na komiksy i gry planszowe w bibliotece!

My jesieni się nie damy – Klub Planszówek otwieramy!

W ramach akcji „BOOM3! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” udało nam się zorganizować trzy spotkania z grą „Polska Luxtorpeda” w różnych grupach wiekowych. Graliśmy w szkole i bibliotece, z dziećmi, młodzieżą i seniorami, ze scenariuszem i bez, ale zawsze sprawiało to wszystkim wielką frajdę. Nasze Seniorki z Klubu Senior + doskonale wpisały się w scenariusz zajęć z wykorzystaniem gry – rywalizacja wprawiła je w dobry nastrój, a zabawa „Pociąg wspomnień” pozwoliła im na chwilę przenieść się w czasie do lat dzieciństwa i młodości. Nie obyło się bez wzruszeń, ale tylko w pozytywnym wymiarze.

Wydarzenia, w których uczestniczyły dzieci i młodzież, nie ograniczyły się do samej gry. Mieli oni okazję zapoznać się z komiksem – zobaczyć jego nową odsłonę jako formę książki.

Cieszymy się, że mogłyśmy pokazać uczestnikom akcji BOOM3 komiksy i gry planszowe jako atrakcyjne narzędzie nauki i zabawy. A nasza radość jest tym większa, że wydarzenia te zainicjowały powstanie od dawna planowanego Klubu Gier Planszowych w naszej bibliotece.