Biblioteka włącza się w „Tydzień z Internetem”

26 marca 2014 r. biblioteka w Wierzchosławicach zaprasza osoby dorosłe i seniorów na spotkanie „Pole do popisu”, organizowane w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”.

Podczas internetowego, przeprowadzonego na żywo wykładu, uczestnicy dowiedzą się, jak korzystać z komputera oraz jak przez Internet zdobywać wiedzę i kompetencje, które mogą być przydatne na rynku pracy. Przekonają się, jak pomóc we wskazaniu kierunków rozwoju swoim dzieciom czy wnukom, sprawdzą również, gdzie szukać informacji pomocnych w znalezieniu pracy i dlaczego na emeryturze warto zostać wolontariuszem.

Biblioteka w Wierzchosławicach organizuje spotkanie w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”. Jest to ogólnoeuropejska akcja, wspierana przez Neelie Kroes, Wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej i Komisarz Unii ds. Agendy Cyfrowej. Kampania odbędzie się już po raz czwarty. Celem tegorocznej edycji jest pokazanie, jak Internet i znajomość nowych technologii pomagają w poszukiwaniu pracy. W Polsce kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI), prowadząca m.in. ogólnopolski Program Rozwoju Bibliotek.

Spotkanie zostanie zrealizowane w oparciu o scenariusz przygotowany przez Orange Polska i Fundację Orange.

Zapraszamy do biblioteki w Wierzchosławicach 26 marca 2014 roku o godzinie 11.00.