Biblioteka promuje czytelnictwo – Przedszkolaki z wizytą w Bibliotece!

Oprócz gromadzenia księgozbioru, jego opracowania i wypożyczania biblioteka realizuje zadania dotyczące promocji czytelnictwa. Jako jedna z wielu instytucji propagujących kulturę i oświatę w środowisku, biblioteka wyróżnia się tym, że głównym środkiem oddziaływania pozostaje książka i zawarta w niej treść.
W praktyce do takiej działalności można zaliczyć także prelekcję literacką, której zadaniem jest zaciekawienie słuchaczy tematem i zachęcenie do pogłębienia zainteresowań i która stanowi doskonałą okazję do zadawania pytań i wyrażania własnych opinii. 6 listopada 2008 r.  dzieci ze Szkół Podstawowych w Wierzchosławicach i Łętowicach, miały okazję uczestniczyć w prelekcjach, które przeprowadziła mgr Urszula Szuster.Tematami wykładów były:
– w Łętowicach:  Podróż w krainę przygody – Alfred Szklarski,
– w Wierzchosławicach: W świecie baśni, legend, podań i mitów.
 Prelekcje Literackie
Książkę promujemy też wśród najmłodszych obywateli naszej gminy. W październiku i listopadzie dzieci z Przedszkola w Wierzchosławicach uczestniczyły w bibliotece w Spotkaniu z bajką. Rozwiązywały zagadki, wysłuchały bajek: Czesława Janczarskiego – Najpiękniejsze bajki i Karoliny Skrzyniarz –Bajkowe zamieszanie. Pięknie wykonane malowanki zostały wystawione w kąciku dla dzieci. Jak widać na zdjęciach dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach.
Przedszkolaki w Bibliotece