„Zimowla” w DKK

Ostatni piątek miesiąca to tradycyjnie w bibliotece święto książki, czyli spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem rozmowy krążyły wokół powieści Dominiki Słowik „Zimowla”. Cukrówka, jej mieszkańcy i tajemnice mocno nas zaaferowały, do tego stopnia, że chcemy zobaczyć „Zimowlę” w innym wydaniu, ale o tym wkrótce 😉

Opinie Klubowiczek o książce są różne, ponieważ nie jest ona zwykłą, prostą opowieścią. To gąszcz tajemnic. Historie o tym, że z jeziora wyłowiono ciało, jeden z ojców rzucił pracę w urzędzie, by zostać wróżem, a Pszczelarz wytresował swój rój. Jeden z przyjaciół – Misza w wolnych chwilach sprowadza trawkę ze Słowacji, naga Dygnarówna spaceruje nocą po ulicach. Mieszkańcy albo czekają, aż wydarzy się kolejny cud, albo gorączkowo szukają skarbu. Wszystkie te zdarzenia opisane są językiem prostym, ale w jakiś sposób tajemniczym, co wzmacnia uczucie realizmu magicznego w powieści. Dla jednych czytelniczek było to wręcz fascynujące, dla innych nużące, dlatego dyskusja była żywa.

Kolejne spotkanie DKK-u już w lutym 🙂

Książka Dominiki Słowik "Zimowla" Grupa kobiet siedzi wokół stołu, rozmawiając na temat książki i popijając herbatę.Grupa kobiet siedzi wokół stołu, rozmawiając na temat książki i popijając herbatę. Grupa kobiet siedzi wokół stołu, rozmawiając na temat książki i popijając herbatę.