Wystawa obrazów Stefanii Wójcik

Gminna Biblioteka Publiczna w Wierzchosławicach zaprasza na wystawę malarstwa pani Stefanii Wójcik. Ekspozycja składa się z 15 obrazów olejnych i 18 akwareli, na których dominują motywy kwiatowe oraz pejzaże.
Wystawę można oglądać w bibliotece do 15 stycznia 2023 r.

Artystka ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, kontynuowała naukę na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Obecnie tworzy i mieszka w Janowie Lubelskim. Od wielu lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. We współpracy z Janowskim Ośrodkiem Kultury organizuje warsztaty malarstwa olejnego, akwarelowego, batiku i pisania ikon. Uczestniczy w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Otrzymała wiele nagród, m. in. Wojewódzkiego Konkursu Akwareli Rzeszów 2018, tamże 2017, wyróżnienie Biennale Nauczycieli – Zamość 2016, Nagrodę Kuratora, Medal Kuratora, 5-krotnie Nagrodę Burmistrza, Antka Roku, 2-krotnie Statuetkę na Festiwalu Twórczości, 2-krotnie nagrodę Muzeum Regionalnego. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą, m.in. Belgi, Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, USA, Hiszpanii, a nawet Australii.
Malarka tak mówi o swojej twórczości: “Kwiaty, tak jak i pejzaż, są częstym motywem moich obrazów, bo cieszą oczy swoją barwą, kształtem, zapachem i pięknem. Są akcentem kolorystycznym w domu i nadają miejscu i sytuacjom uroczysty nastrój. Wiele znaczą. Są wyrazem naszych pozytywnych uczuć. Ożywiają wnętrze bo żyją. Wymagają troski ale odwdzięczają się pięknem. Pejzaż zaś zachwyca urodą, wycisza, nastraja do refleksji i daje wypoczynek dla umysłu w szalonym, zapędzonym świecie”.