Wspomnienia pierwszej damy

Na ostatnim spotkaniu DKK dyskutowaliśmy na temat książki Danuty Wałęsy Marzenia i tajemnice. W odważnej i przejmującej autobiografii autorka opowiada o sobie, swojej rodzinie i burzliwej historii Polski ostatnich dekad.

Kiedy Lech Wałęsa stawał się ikoną Solidarności, Danuta była bohaterką dnia codziennego. Pragnęła miłości i rodzinnego szczęścia, a los wrzucił ją w wir rewolucyjnych wydarzeń, które przetaczały się przez Polskę i jej małą kuchnię na gdańskim blokowisku.
Świat poznał jej klasę, kiedy w zastępstwie męża odbierała nagrodę Nobla. Jako prezydentowa, potrafiła znaleźć się w każdej sytuacji, nigdy nie wysuwała się na pierwszy plan i bardzo strzegła swojej prywatności.
Teraz, jako dojrzała kobieta, opowiada światu swoją wersję wydarzeń. Mówi, jak – zawsze naturalna i silna – zarówno o chwilach wspaniałych, jak i o cenie, która przyszło za nie zapłacić.

Opis książki za: www.merlin.pl

Na kolejne spotkanie Klubu Książki zapraszamy 18 października o godz. 16.00. Tym razem czytamy zabawny kryminał Olgi Rudnickiej Martwe jezioro.