Wioletta Piasecka gościła w szkołach w Rudce i Wierzchosławicach!

17 kwietnia 2012 r. w szkołach: w Wierzchosławicach i Rudce gościła pani Wioletta Piasecka – autorka wielu baśni i bajek dla dzieci, biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena oraz sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych. Wioletta Piasecka w stroju wróżki wprowadziła dzieci w niezwykły świat swoich książek. Autorka odpowiedziała na wiele pytań np. w jaki sposób rodzą się pomysły na nową książkę.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach językowych przygotowanych przez pisarkę i w przedstawieniu fragmentu teatrzyku lalkowego, miały też okazję „wywróżyć sobie przyszłość” losując los z czarodziejskiego koszyczka. Na zakończenie Wioletta Piasecka wręczyła nagrody i dyplomy dzieciom biorącym udział w konkursie plastycznym, po spotkaniu ustawiała się długa kolejka po autograf.
Spotkanie autorskie i nagrody w konkursie sfinansowane dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wierzchosławicach.