Wierność bywa względna

Okładka książki Niewierność. Uwikłani w historię Agnieszka Jeż, Paulina PłatkowskaCzerwcową lekturą Dyskusyjnego Klubu Książki była Niewierność Agnieszki Jeż i Pauliny Płatkowskiej, wzruszająca opowieść o ludziach uwikłanych w historię.

Rutę i Jakuba rozpacz związała mocną nicią. Ich wspólne życie jest pełne przemilczeń i zakazanych tematów. Mają dwóch synów, dobre stanowiska, przyjaciół, polsko brzmiące nazwisko.
Krystynie i Januszowi miłość się przytrafiła. Nieodmiennie lgną do siebie, pożądają się. Ich uczucie dojrzewa, zmienia się i, mimo przeciwności, nie słabnie.
Losy bohaterów splotą się w historię tak nieprawdopodobną, że literatura nie mogłaby jej wymyślić – musiała się wydarzyć.
Opowieść o (nie)wierności, powinności, przeznaczeniu, zawiłościach ludzkich uczuć i wyborów. Szara, kolorowa, ale nigdy czarno-biała. W tle kilkadziesiąt lat powojennej historii: PRL – jego zdobycze, triumfy, absurdy, grzechy i przewiny, czasy przełomu i wolności. Polecamy 🙂

Dyskusyjny Klub Książki Wierzchosławice

Na kolejnym spotkaniu DKK 29 lipca (godz. 17.00) pomówimy o Beksińskich Magdaleny Grzebałkowskiej. W międzyczasie (w sobotę 2 lipca) spotykamy się – jak co roku – w plenerze, tym razem w strojach z Dzikiego Zachodu 😀

Opis książki za: www.lubimyczytac.pl