Wieczór poezji w Wierzchosławicach

W poniedziałek 21 marca o godz. 18.00 Gminne Centrum Kultury wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Wierzchosławicach zapraszają do auli Centrum Kultury Wsi Polskiej na wieczór z poezją.

21 marca, w pierwszy dzień wiosny, obchodzony jest Światowy Dzień Poezji. Święto to ustanowione zostało przez UNESCO jesienią 1999 roku. Jego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

Osoby, które skorzystają z zaproszenia i zjawią się w Centrum Kultury w Wierzchosławicach, będą mogły wysłuchać wierszy Wojciecha Wencla w interpretacji aktorki Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie – Matyldy Baczyńskiej.

getattach,mid,22993,mpid,3,min,1,uid,8fefee4c4fb7a9d9Wojciech Wencel to polski poeta, felietonista, eseista i krytyk literacki. W 2011 otrzymał Nagrodę Literacką im. Józefa Mackiewicza za tom poezji „De profundis”. W 2014 jego „Oda na dzień św. Cecylii” zajęła czwarte miejsce w plebiscycie Programu Drugiego Polskiego Radia „25 książek na 25-lecie”. Słuchacze radiowej Dwójki uznali ją za najważniejszy tom poezji napisany w języku polskim w ostatnim ćwierćwieczu. Swoje wiersze publikował m.in. w „Brulionie”, „Zeszytach Literackich” i „Tygodniku Powszechnym”.

Oprawę muzyczną wieczoru zapewni duet smyczkowy, w skład którego wejdą znane tarnowskie instrumentalistki: Anna Podkościelny Cyz oraz Angelina Kierońska.

Wstęp wolny. Liczba miejsc jest ograniczona, rezerwacja bezpłatnych wejściówek telefonicznie pod numerem 14 657 57 57.

Serdecznie zapraszamy!