Wakacyjnie w Klubie Książki

DziuniaNa lipcowym spotkaniu Klubu Książki omawialiśmy powieść Anny Marii Nowakowskiej Dziunia. To trudna emocjonalnie książka, budząca niezwykle skrajne uczucia, wzruszająca, momentami zabawna, a zarazem wstrząsająca. Książka, która zdumiewa i oburza okrucieństwem ludzi.

Niechciana, niekochana, niezauważana, zawsze „ta gorsza”, zawsze na linii ognia – Dziunia. Na pierwszy rzut oka zupełnie przeciętna dziewczynka, która ginie w tłumie bardziej wyrazistych osób. Jednak coś jest z nią nie tak, jak być powinno – ponadprzeciętna inteligencja, doskonała pamięć i analityczny, racjonalny umysł stoją w opozycji do braku umiejętności życia w grupie. Dziunia jest inna, więc niemożliwa do zaakceptowania.
Smutna historia Dziuni skrzy się od gorzkiego humoru, czasem wręcz przesyconego absurdem, przez co wyróżnia się wśród pozycji o podobnej tematyce.
Dodać należy, że książka napisana jest przepięknym językiem, błyskotliwym, czasem zaskakującym, choć zawsze pozytywnie – autorka nie boi się nowatorskiego słownictwa, składni i narracji.
Polecamy gorąco wszystkim poszukującym naprawdę dobrej literatury.

IMG_0288

IMG_0290


Na najbliższe spotkanie DKK zapraszamy 14 sierpnia o godz. 16.00. Czytamy Aktorki Łukasza Maciejewskiego.

 

Przechwytywanie

Opis książki za: www.lubimyczytac.pl