W kręgu przemocy

Październikową lekturą Dyskusyjnego Klubu Książki był reportaż Jacka Hołuba Beze mnie jesteś nikim, książka wstrząsająca, podejmująca niezmiernie trudny i ważny temat.

W badaniu przeprowadzonym na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej trzydzieści procent – czyli ponad dziewięć milionów – dorosłych Polaków potwierdziło, że było sprawcami przemocy w rodzinie. Siedemnaście procent skrzywdziło bliskich kilka razy, a trzy procent wielokrotnie.
Mężczyźni katują żony i dzieci. Bici synowie dorastają i znęcają się nad swoimi partnerkami i dziećmi. Krzywdzone dziewczynki wpadają w szpony toksycznych mężów. Dorosłe dzieci dręczą zniedołężniałych rodziców. Silniejsi terroryzują słabszych, zdrowi niepełnosprawnych, ci, którzy mają władzę, kontrolują i ranią swoich podopiecznych. Przez nasze domy płynie rzeka agresji, bólu, cierpienia i nienawiści. Oficjalne statystyki to wierzchołek góry lodowej.
Napisałem tę książkę, by pokazać, co kryje się pod spodem – jak wygląda prawdziwe oblicze przemocy domowej.
Jacek Hołub

Dyskusyjny Klub Książki Wierzchosławice

Na następne spotkanie DKK zapraszamy 25 listopada o godz. 16.30. Porozmawiamy o powieści Jakuba Małeckiego Święto ognia.

Opis książki za: www.lubimyczytac.pl