Tydzień Bibliotek 2015 w Bobrownikach Małych

Zakończył się XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Wybieram bibliotekę”. W filii w Bobrownikach Małych rozpoczął się on 8 maja uroczystością rozdania nagród laureatom konkursu plastycznego na plakat promujący bibliotekę i czytelnictwo.

Pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez pana Jacka Hudymę, radnego powiatu tarnowskiego, otrzymali: Karolina Chudzikiewicz, Natalia Ciupek i Michał Stawarz.

Przez cały tydzień trwała akcja „Zostaw po sobie ślad w bibliotece”, podczas której czytelnicy darowali placówce swoje ulubione książki z własnoręcznie napisaną dedykacją. Na regałach i półkach umieszczono cytaty sławnych ludzi oraz rymowanki i dowcipy na temat książki i biblioteki. Częstowano również czytelników cukierkami, a najmłodsi dostawali kolorowe zakładki i niebieskie baloniki. W czasie trwania  święta w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Radłowie odbyło się bardzo serdeczne i  miłe spotkanie, na którym miałyśmy możliwość porównać tamtejszą bibliotekę z naszą, wymienić doświadczenia, pomysły, a także porozmawiać o podobnych problemach i sposobach ich rozwiązywania.

Święto bibliotek zakończyło spotkanie ze starszymi czytelnikami, na którym wykonano kwiaty z nasion, głównie z dyni, które będą wykorzystane przy wieńcu dożynkowym.