Spotkanie z Arkadym Pawłem Fiedlerem

10 czerwca w Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach gościliśmy niezwykłego podróżnika Arkadego Pawła Fiedlera, który z pasją kontynuuje rodzinne tradycje, choć na swój sposób. W ramach projektu PoDrodze zrealizował już cztery samochodowe wyprawy – jedną po Polsce, dwie po Afryce i jedną po Azji. Nam opowiedział o swojej podróży fiatem 126p po Afryce. Jego wciągająca relacja – ubarwiona wieloma fotografiami i nagraniami video – pozwoliła uczestnikom spotkania choć na chwilę przenieść się na inny kontynent, poczuć częściowo trudy tak nietypowej eskapady, a jednocześnie podziwiać wspaniałe afrykańskie krajobrazy. Arkady Fiedler w ciągu 3,5 miesiąca przejechał „maluchem” ponad 16 tysięcy km, odwiedzając 11 krajów (od Egiptu po RPA), wszędzie wzbudzając ogromne zainteresowanie mieszkańców. Niezwykłe auto było świetnym elementem integracyjnym w każdym kraju, mężczyźni chcieli je kupić, kobiety dostać w prezencie, a dzieci po prostu fascynowało. W czasie podróży zrealizowano serial, który został wydany na płytach DVD, a także opublikowany na kanale YouTube, na którym można obejrzeć również filmy z innych wypraw: www.youtube.com/podrodze.

Uczestnicy wczorajszego spotkania mogli na miejscu kupić płyty i książki naszego gościa, które autor chętnie podpisywał.

Serdecznie dziękujemy autorowi i wszystkim przybyłym za świetną atmosferę, Gminnemu Centrum Kultury za wspaniałą gościnę, a panu Robertowi Brylowi za bezinteresowne udostępnienie zdjęć ze spotkania 🙂

Wszystkim zainteresowanym podróżami, a zwłaszcza projektem PoDrodze, polecamy strony: www.podrodze.com oraz www.facebook.com/ArkadyFiedler, informacji można szukać także na Instagramie (@arkady_fiedler) i Twitterze (@PoDrodze).

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki w Małopolsce w roku 2019” realizowanego przy współpracy finansowej z Instytutem Książki.

Przechwytywanie