Praga nieoczywista

Pierwszą wakacyjną lekturą Dyskusyjnego Klubu Książki był Osobisty przewodnik po Pradze Mariusza Szczygła – książka, która ukazała się dwadzieścia lat po pierwszym wyjeździe autora do Pragi wiosną 2000 roku, kiedy to uwiodły go miasto i język.Jak sam mówi, książka ta wzięła się ze zdenerwowania: Od momentu pierwszych moich publikacji o Pradze nie ma tygodnia, żebym nie dostał pytania o jakieś miejsca magiczne, ważne, osobiste. Ma to być oczywiście Praga bez mostu Karola i bez Hradczan. Nadmiar tych próśb, a zwłaszcza niemożność odpisywania na wszystkie, zaczął mnie irytować, postanowiłem więc zamienić to uczucie w coś pozytywnego. Napisałem przewodnik, do którego wszystkich będę teraz odsyłał.
Książkę polecamy przede wszystkim wielbicielom Pragi, którzy miasto od strony turystycznej znają na wylot i szukają osobliwych atrakcji w stolicy Czech.
Miejsca opisywane w przewodniku można zobaczyć dzięki fotografiom Filipa Springera.

Na następne spotkanie DKK zapraszamy 20 sierpnia o godz. 17.00. Czytamy biografię Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia autorstwa Barbary Gawryluk 🙂

Opis książki za: www.lubimyczytac.pl