Podróżniczo w DKK

Dyskusyjny Klub Książki spotkał się 8 marca, by porozmawiać na temat książki Etiopia. Ale czat! Jej autorką jest Martyna Wojciechowska, znana dziennikarka i podróżniczka, redaktor naczelna polskiej edycji magazynów „National Geographic” i „National Geographic Traveler”.Dzięki jej relacjom z licznych podróży możemy poznać dalekie zakątki Ziemi, do których większości z nas nigdy nie uda się dotrzeć. A Etiopia to nie tylko dzikie plemiona, ubóstwo i głód, z czym ją zazwyczaj kojarzymy, ale także dumni mieszkańcy, ich zaskakująca mentalność i zróżnicowanie kulturowe. Książka Martyny Wojciechowskiej napisana jest bardzo przystępnym językiem, a tekst ilustruje wiele wspaniałych fotografii. To one najbardziej przybliżają klimat Afryki, pozwalają zobaczyć to, co trudno sobie samemu wyobrazić. Pewien niedosyt, który pozostaje po lekturze, może zachęcić czytelnika do dalszych poszukiwań literatury na ten temat.

Spotkanie w Dniu Kobiet nie mogło obejść się oczywiście bez uczczenia tego święta. Były więc drobne upominki, żarty, a nawet wiersz okolicznościowy!

W marcu czytamy książkę Agaty Tuszyńskiej Oskarżona Wiera Gran. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 5 kwietnia 2013 r. o godz. 16.00.

IMG_0265    IMG_0266     IMG_0313     IMG_0314