Płazy i ich ochrona – zajęcia edukacyjne

imagesNa zaproszenie Biblioteki Publicznej w Bobrownikach Małych 20 lutego 2014 r. w Szkole Podstawowej w Rudce odbyły się zajęcia edukacyjne przeprowadzone przez pracowników Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego – Oddział w Tarnowie: Patrycję Łabuz-Walczak i Agnieszkę Golec.  Coroczne prelekcje przybliżają dzieciom tematykę ochrony przyrody oraz promują walory przyrodnicze i krajobrazowe parków znajdujących się w naszym województwie. Tym razem odbyły się  spotkania z uczniami kl.O pt. „Wiosenne spotkanie z Żaba Balbiną”, klas I-III: ”Płazy i ich ochrona gatunkowa” oraz klas IV-VI: „Wycieczka po parkach krajobrazowych Małopolski”. Uczniowie jak zawsze aktywnie brali udział w zajęciach, zaskakując niekiedy  dużą wiedzą na temat przyrody. Biblioteki otrzymały przewodniki i mapy przedstawiające parki krajobrazowe w Małopolsce z których będą mogli skorzystać czytelnicy.
Serdecznie dziękujemy za współpracę ZPKWM Oddziałowi w Tarnowie i Szkole Podstawowej w Rudce.