Paweł Beręsewicz w Wierzchosławicach

W dzisiejszy poranek do Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach przybył na spotkanie Paweł Beręsewicz, autor licznych książek dla dzieci i młodzieży.  Pisarz jest laureatem wielu nagród literackich. Napisał m.in.: Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek, Tajemnica człowieka z blizną, Na przykład Małgośka a także opowiadania o rodzinie Ciumków.

Uczestnicy spotkania zgadywali, jaki pierwszy zawód wykonywał zanim zaczął pisać książki – uznano, że ze względu na swój wzrost, mógł być policjantem albo bokserem. Okazało się jednak, że pracował jako „strasznie” wymagający… nauczyciel języka angielskiego. Był także tłumaczem literatury anglojęzycznej, współautorem słowników angielsko-polskich i polsko-angielskich. Podał przykład, jak wiele ta praca wymaga dokładności przedstawiając fragment tekstu przetłumaczonego przez translator internetowy, który jak się okazało, nie miał sensu i stał się dopiero zrozumiały w przekładzie pisarza.

Przy herbacie i kawie na niby odbywały się rozmowy o książkach: podróżniczych, detektywistycznych i romantycznych. Dobrą zachętą do ich przeczytania było przedstawienie ich treści ale bez zakończenia, które wyjaśniałoby tajemnicę. Na koniec autor odpowiadał na pytania uczestników i podpisywał chętnym swoje książki.

Więcej informacji o autorze i jego książkach http://www.pawelberesewicz.neostrada.pl/

IMG_0673  IMG_0674  IMG_0676  IMG_0678  IMG_0680  IMG_0681  IMG_0682  IMG_0684

Spotkanie zostało sfinansowane przez Gminną Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wierzchosławicach