Obchody Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” w gminie Wierzchosławice

indeksOd lat miłośnicy książki w wielu krajach świętują Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Do obchodów XIV Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”, promujących ideę rozwoju czytelnictwa, co roku przyłącza się coraz więcej bibliotek. W tym roku nasza bibliotek również postanowiła to uczynić przygotowując w dniach 23-24 kwietnia niespodzianki.
W wierzchosławickiej bibliotece rozdawaliśmy zakładki w formie szydełkowych róż wykonanych przez Bernadetę Bartnik i Marię Kwaśniak z Klubu Robótek Ręcznych.
Wielkim kunsztem i pomysłowością wykazała się Katarzyna Kwaśnik z biblioteki w Łętowicach, przygotowując dla odwiedzających bibliotekę czytelników różne formy szydełkowych zakładek. Szczególnie dzieci miały duży wybór.
W Łętowicach organizowany był kiermasz książek, a chętni w Wierzchosławicach mogli wymienić lub zabrać ze sobą książki z darów przekazanych przez czytelników.

IMG_1203 IMG_1204 IMG_1205 IMG_1211 IMG_1215IMG_0337 IMG_0342