Nowości wydawnicze w Wierzchosławicach

Tegoroczne środki przekazane nam z funduszu sołeckiego, zgodnie z życzeniami czytelników, przeznaczyliśmy głównie na zakup najnowszych powieści popularnych polskich autorek oraz kilku serii książek o zwierzętach dla dzieci. Całość zakupu można obejrzeć w naszym katalogu online, w zakładce „nowości”.
Serdecznie dziękujemy za finansowe wsparcie, a zainteresowanych zapraszamy do wypożyczalni.

Oto wybrane spośród zakupionych książek:

Anioły jedzą trzy razy dziennie – Grażyna Jagielska

Anioły jedzą trzy razy dziennie. 147 dni w psychiatryku - Grażyn

Przejmująca opowieść o pacjentach Kliniki Psychiatrii i Stresu Bojowego. „Anioły jedzą trzy razy dziennie. 147 dni w psychiatryku” to kolejna książka Grażyny Jagielskiej, żony znanego korespondenta wojennego, autorki równie poruszającej „Miłości z kamienia”.

Grecka mozaika – Hanna Cygler

Grecka mozaika - Hanna Cygler

Korfu, lato 2010 roku. Spokój Jannisa Kassalisa mąci pojawienie się tajemniczej, młodej Polki. Dziewczyna ma podstawy podejrzewać, że jest jego córką… Choć obojgu trudno odnaleźć się w nowej sytuacji, po przełamaniu początkowej nieufności nawiązuje się między nimi nić porozumienia. Jannis stopniowo wyjawia Ninie swą przeszłość i kolejne rodzinne tajemnice. Co wyniknie z tego niezwykłego spotkania? Przeznaczenie bywa przewrotne i wiedzą o tym zwłaszcza Grecy…

Obrońca nocy – Agnieszka Lingas-Łoniewska

Obrońca nocy - Lingas-Łoniewska Agnieszka

Nocny Łowca, samozwańczy obrońca mieszkańców Miasta Aniołów i James Maseratti, milioner, którego prawdziwą twarz poznała Melisa Mallory – najlepsza dziennikarka śledcza. Każde z nich ukrywa przed światem pewną tajemnicę.

Upalne lato Marianny – Katarzyna Zyskowska-Ignaciak

Upalne lato Marianny

Ostatnie lato Marianny to stylowo opisana historia pierwszej miłości osiemnastolatki żyjącej w spokojnym dworze na wsi mazowieckiej. Mamy lato 1939 roku i choć wokół mówi się już tyle o wojnie, dla dziewczyny liczą się tylko jej uczucia, których obiektem i celem jest poznany w Warszawie, a potem zjawiający się w sąsiedztwie, młody wykładowca prawa. Opowieść utkana została ze wspomnień dziadków Autorki. Osadzona w barwnych czasach ich młodości i zbudowana z retrospektyw dawno przebrzmiałych emocji, a jednak – jak sądzę – niezwykle współczesna.

Wymarzony czas – Magdalena Kordel

Malownicze. Wymarzony czas - Magdalena Kordel

Zawsze jest czas, by się uśmiechnąć i porozmawiać. Wymarzony czas. Każdy ma swój wymarzony czas. To czas na miłość, na szczęście. Czas radości, ale i zmian. Magda ma już swój wymarzony dom i cieszy się na myśl o tym, że już wkrótce stworzy prawdziwą rodzinę dla Marcysi i Ani. Wie jednak, ile przeszkód musi jeszcze pokonać, zanim nadejdzie ich wymarzony czas.

Zacisze Gosi – Katarzyna Michalak

Zacisze Gosi - Katarzyna Michalak

Zacisze Gosi to kolejna – po bestsellerowym Ogrodzie Kamili – powieść z „kwiatowej trylogii” Katarzyny Michalak, autorki, którą pokochały polskie czytelniczki. Ciąg dalszy tej niezwykłej, wzruszającej historii o przyjaźni i miłości, poznacie w książce Przystań Julii, następnej powieści w serii.

Dzieciom polecamy książki z serii: „Zaopiekuj się Mną”, „Magic Molly”, „Animal Magic” oraz „Mój Kucyk Pony” Pakiet Zaopiekuj Się Mną 19 Książek Holly Webb. 

  Przechwytywanie