Nowości w Wierzchosławicach

W czerwcu nasza biblioteka wzbogaciła się o nowe tytuły, zwłaszcza o wyczekiwane przez czytelników kontynuacje popularnych serii. Poniżej prezentujemy niektóre z nich.

Ostatnie poświęcenie (Akademia wampirów 6) – Richelle Mead

Akademia wampirów 6. Ostatnie poświęcenie - Richelle Mead

Ostatni tom kultowej serii, którą pokochali wielbiciele „Zmierzchu”.

Nigdy dotąd Rose nie miała takich kłopotów. Zawsze myślała, że zginie w walce. Tymczasem wygląda na to, że zostanie stracona i nie może liczyć na sprawiedliwy proces. Dla królobójczyni nikt nie ma litości… A burzliwa przeszłość dziewczyny świadczy przeciwko niej. Na szczęście Rose zostali jeszcze oddani przyjaciele, którzy muszą pomóc jej w ucieczce z więzienia, a także Dymitr. Czy po powrocie do świata żywych chłopak na nowo nauczy się kochać?

Czarny świt oraz Gorycz krwiRachel Caine

Wampiry z Morganville .Księga 8.Czarny świt - Rachel Caine Wampiry z Morganville. Księga 9. Gorycz krwi - Rachel CaineKsięga 8 i 9 serii Wampiry z Morganville. Ciąg dalszy przerażających i romantycznych przygód śmiertelnej siedemnastolatki w mieście wampirów. Morganville nigdy nie było bezpiecznym domem, lecz teraz miasto nieumarłych może zmienić się w miasto umarłych – jeśli śmiertelna siedemnastolatka nie powstrzyma inwazji zła…

Finale – Becca Fitzpatrick

Finale - Becca FitzpatrickCzwarta, ostatnia część sagi uwielbianej przez nastolatki na całym świecie. Bohaterowie powieści „Szeptem”, „Crescendo” i „Cisza” zmierzą się z największym jak dotąd wyzwaniem… Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Nora i Patch stanowią dla siebie śmiertelne zagrożenie. Jednak dziewczyna nie ma zamiaru rezygnować z ukochanego. Jeszcze nigdy nie była tak pewna swojej miłości do Patcha. Teraz ta dwójka musi połączyć siły, by stoczyć ostateczną bitwę o życie. Dawni wrogowie powrócą, pojawią się nowi, a ktoś, kto wydawał się przyjacielem, nieoczekiwanie okaże się zdrajcą. I choć role zostały rozdzielone, Nora i Patch nie wiedzą, po której stronie przyjdzie im walczyć. Czy istnieją takie przeszkody, których nawet miłość nie jest w stanie pokonać? Jaki będzie finał historii o wielkim uczuciu, które połączyło śmiertelniczkę i upadłego anioła?

Po drugiej stronie świtu (Jutro 7) – John Marsden

Jutro 7 - John MarsdenOstatnia część bestsellerowej sagi o grupie nastoletnich przyjaciół żyjących w czasach wielkiej wojny. Australia została najechana przez obce wojska i znajduje się pod okupacją. Ellie i jej koledzy muszą walczyć o przetrwanie. Szykuje się rozstrzygająca bitwa. Nie wiadomo, komu będzie dane ujrzeć koniec zbrojnego konfliktu. Czy Ellie uda się odnaleźć rodzinę? Kto okaże się prawdziwym przywódcą grupy? Czy wśród przyjaciół jest jeszcze miejsce na miłość?

Iskra – Kristin Cashore

Iskra - Kristin CashoreNa dalekiej północy, w położonym w niedostępnych górach majątku, mieszka Iskra – dziewczyna o nadzwyczajnej urodzie i włosach barwy ognia. Obdarzona zdolnością wnikania w umysły i ich kontrolowania wzbudza pożądanie, zazdrość, strach i nienawiść. Ją samą własna moc napawa obrzydzeniem. Wolałaby nie znać myśli i tajemnic innych ludzi. Pomimo swych niezwykłych zdolności stara się wieść normalne życie. Spokój burzy pojawienie się w okolicznych lasach szpiegów i bandytów. Zbuntowani lordowie tworzą własne armie, by obalić młodego króla, ludzie lojalni wobec niego potrzebują pomocy dziewczyny w wykryciu spisku na życie monarchy. Wrogowie chcą ją schwytać, rozpoczyna się polowanie na Iskrę…

Nowy Przywódca – Julianna Baggott

Nowy Przywódca - Julianna BaggottŚwiat po Wybuchu. Bezpieczni są tylko Czyści, żyjący spokojnie pod Kopułą. Na zewnątrz pozostali zmutowani. Partridge, syn Willuksa, dowódcy Czystych, ucieka spod kopuły, by na zewnątrz odnaleźć matkę. Dołącza do grupy Wyrzutków, na których czele stoi El Capitan. Żeby odzyskać syna, Willuks nie cofnie się przed niczym. Żeby ocalić pozostałych, Partridge będzie musiał wrócić pod Kopułę i zmierzyć się z najstraszniejszym wyzwaniem. Pressia zaś, uzbrojona tylko w tajemniczą skrzynkę ze wskazówkami, wyruszy w drogę tam, gdzie nie prowadzą żadne mapy. Jeśli tej dwójce się powiedzie – uratują świat, jeśli nie – ludzkość zapłaci przerażającą cenę…

Ja potępiona – Katarzyna Berenika Miszczuk

Ja, potępiona - Katarzyna Berenika MiszczukOstatnia część trylogii. Wiktoria Biankowska, była diablica i niedoszła anielica, po raz trzeci wpada w kłopoty. A wszystko zaczyna się od białego krzyżyka na chodniku i pewnej ciężarówki z mrożonkami. Dziewczyna już sądziła, że wreszcie wszystko zaczyna się układać po jej myśli. Zdała sobie sprawę, że kocha diabła Beletha, wyzbyła się boskich mocy, a jej wielki przeciwnik Moroni został zamknięty w anielskim więzieniu. Ponadto diabeł Azazel tymczasowo nie planował niczego złowieszczego, zajęty pielęgnowaniem związku z królową Kleopatrą. Życie wydawało się piękne. Do czasu, kiedy przypadkiem trafiła do Tartaru.

Drugi przekręt Natalii – Olga Rudnicka

Drugi przekręt Natalii - Olga Rudnicka

Co nowego u sióstr Sucharskich? Dzięki powieści „Drugi przekręt Natalii” poznamy kolejne perypetie nieobliczalnych sióstr, mających prawdziwy talent do pakowania się w kłopoty. Noszące to samo imię i nazwisko bohaterki znane już są czytelnikom książki „Natalii 5”. Tak jak poprzedni tom, również „Drugi przekręt Natalii” to zarazem wyśmienity kryminał i pierwszorzędna komedia. Wciągnie nas dzięki wartkiej, nieprzewidywalnej akcji i przyprawi o niejedną salwę śmiechu.

Adela oraz Lidka Katarzyna Michalak

Sklepik z niespodzianką. Adela - Katarzyna Michalak

Kolejne dwie opowieści z serii Sklepik z niespodzianką o mieszkankach uroczej miejscowości Pogodna. Katarzyna Michalak wyszła naprzeciw oczekiwaniom swoich wiernych czytelniczek, które nie chciały rozstać się z bohaterkami bestsellerowej książki o Bogusi, właścicielce sklepiku.

Kto wiatr sieje oraz Ogród cieniVirginia C. Andrews

Kto wiatr sieje... - Virginia C. Andrews  Ogród cieni - Virginia C. AndrewsCzwarta i piąta część mrocznej sagi o rodzinie Dollangangerów. Skandalizująca opowieść o kazirodczej miłości, rodzinnych sekretach, nienawiści i odkupieniu win. W skład bestsellerowego cyklu wchodzą: „Kwiaty na poddaszu”, „Płatki na wietrze”, „A jeśli ciernie”, „Kto wiatr sieje…” i „Ogród cieni”.

Martwa natura z krukami – Lincoln Child, Douglas Preston

Martwa natura z krukami - Douglas Preston, Lincoln Child

 Po dramatycznych wydarzeniach agent FBI Pendergast wyjeżdża na urlop. Jednak nawet sielska mieścina Medicine Creek w Kansas okazuje się niebezpieczna. Grasuje tam nieuchwytny seryjny morderca, który upozowuje swoje ofiary w dziwny, odrażający sposób. Z pomocą zbuntowanej nastolatki Corrie Swanson agent rozpoczyna śledztwo, by odkryć tożsamość zabójcy. Wie, że morderca musi być mieszkańcem tego miasteczka. Niebawem dowiaduje się, że morderstwa mają związek ze starą klątwą ciążącą nad tym miejscem. „Gratka dla każdego miłośnika thrillera i kryminału w jednym!” (Washington Post).

Czas Czarnych Luster – Krzysztof Kotowski

Czas Czarnych Luster - Krzysztof Kotowski

Po bestsellerowych: Kapłanie oraz Modlitwie do Boga Złego tym razem na rynku pojawia się kolejny pasjonujący thriller napisany z nowoczesną, pełną dystansu, autoironii i poczucia humoru odwagą. Czas Czarnych Luster będący jak i poprzednie części serii przewrotną próbą połączenia sensacyjnego kryminału z elementami fantasy oraz powieści przygodowej znowu zaskakuje niekonwencjonalnością i wciąga bez reszty, nie pozwalając się oderwać od lektury aż do ostatecznego rozwiązania zagadki.

Najemnicy wojny – Leo Kessler

Najemnicy wojny. Batalion szturmowy SSKrwawa historia oddziału szturmowego SS Wotan, który z niewielkiej formacji stworzonej przez ideowych zapaleńców, przekształcił się w brygadę zwyrodniałych zabijaków, dla których nie liczyło się z kim i o co walczą, tylko kwestia pokonania każdego wroga.
Wierni jedynie swemu dowódcy i jednostce pozostawiali za sobą w całej Europie śmierć, zniszczenie i strach. Byli ulubionymi żołnierzami zagłady Hitlera. Nic nie było w stanie ich powstrzymać…

Zamieć śnieżna i woń migdałów – Camilla Lackberg

Zamieć śnieżna i woń migdałów - Camilla LackbergUrzekająca nowela w stylu Agathy Christie, luźno powiązana z serią o Fjällbace. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Martin Mohlin z komisariatu w Tanumshede niechętnie ulega namowom swojej narzeczonej i podejmuje się towarzyszyć jej podczas rodzinnego przyjęcia. Zgodnie z wolą Rubena, apodyktycznego ojca rodu, wszyscy członkowie rodziny Liljecronas zbierają się na niewielkiej wyspie Valön, położonej nieopodal Fjällbacki. Z powodu zamieci śnieżnej połączenie z lądem zostaje zerwane i gdy Ruben nagle osuwa się na ziemię podczas świątecznej kolacji, Martin musi interweniować. Szybko nabiera pewności, że Ruben został zamordowany.

Dla ciebie wszystko – Nicholas Sparks

Kolejna wzruszającą opowieść króla romansu o spotkaniu po latach, potrzebie miłości i trudnych wyborach, z których żaden nie jest do końca właściwy. Dawson i Amanda czasy pierwszej młodości mają już za sobą. Obydwoje po czterdziestce, przyjeżdżają po latach do swojego rodzinnego miasta na pogrzeb starego przyjaciela i opiekuna. Kiedyś, lata temu, byli w sobie zakochani. Amanda pochodziła z dobrej, zamożnej rodziny, bliscy Dawsona należeli do przestępczego półświatka. Różnice społeczne, wychowanie, wreszcie nieprzychylni ludzie sprawiły, że tych dwoje nigdy nie mogło być razem.

Magnolia – Grażyna Jeromin-Gałuszka

Magnolia - Grażyna Jeromin-GałuszkaFilip Spalski jest pilotem, kocha latać, robił to całe życie. Pewnego dnia zostaje sam, bez pracy, bez przyjaciół i bez rodziny. Wsiada w samochód i rusza przed siebie. Dojeżdża na koniec świata, do małej wioski w Bieszczadach, gdzie czas płynie tak wolno, że wszyscy kupują gazety sprzed tygodnia. Na nieczynnej poza sezonem stacji kolejowej spotyka mężczyznę, będącego w podobnej sytuacji. Kupuje od nieznajomego zaniedbany pensjonat o nazwie Magnolia. Spotkane tam niezwykłe kobiety odmienią jego życie…

W odcieniach błękitu – Karen Kingsbury

W odcieniach błękitu - Karen KingsburyBrad Cutler to wschodząca gwiazda jednej z nowojorskich agencji reklamowych. Ma wszystko, o czym można marzyć – sukcesy zawodowe, piękną i kochającą narzeczoną oraz bajkowo rysującą się przyszłość… I wtedy zaczynają go prześladować wspomnienia o dziewczynie z czasów ogólniaka. Utracona niewinność i decyzja, o której nie może zapomnieć. Musi raz jeszcze wrócić na wybrzeże, do Holden Beach, i odnaleźć swoją pierwszą miłość oraz przebaczenie, którego obydwoje tak bardzo potrzebują.

Opisy książek za: www.merlin.pl