Nowości w Wierzchosławicach

Polecamy najnowsze nabytki biblioteki w Wierzchosławicach:

Anioł w kapeluszu – Monika Szwaja

Czy anioły noszą kapelusze? Owszem, zdarza się. To te same anioły, które nie cierpią sztywnych mundurków. Są z natury bardzo pracowite, często zdarza im się ratować ludzi, których własny anioł stróż wybrał się właśnie na długie wakacje. Spotkamy w tej książce grono takich osób, którym „rzeczywistość zwaliła się na głowę”. Niektórych bohaterów znamy z poprzednich powieści Moniki Szwai.

Bez szans– L. J. Smith, Clark Aubrey

 

Bestsellerowa seria „Pamiętniki wampirów” ma ciąg dalszy! Księga 8 to początek nowej trylogii. Elena po raz pierwszy w życiu jest szczęśliwa. Razem ze Stefano zbudowali dla siebie dom. Jej moc podpowiada jej jednak, że to nie koniec, że zbliża się kolejne niebezpieczeństwo.
Damon odwiedza swoje ulubione miejsca w Europie z radością tym większą, że podróżuje ze swą ukochaną Katherine. Stefano już wie, że Elena pozostanie z nim na zawsze. Ale nagle dawny wróg powraca. Najstraszliwsze obawy Eleny stają się rzeczywistością.

 

Chmurdalia– Joanna Bator

 

Kontynuacja znakomitej „Piaskowej Góry”, jednej z najciekawszych książek polskich ostatnich lat. Po nieudanej ucieczce z Wałbrzycha, zakończonej wypadkiem samochodowym, dziewiętnastoletnia Dominika Chmura budzi się w monachijskim szpitalu. Miesiące rehabilitacji przywracają jej zdrowie, ale nie spokój ducha. Zamiast wrócić do bloku na Piaskowej Górze, rusza w podróż, co kilka miesięcy zmieniając pracę i miejsce zamieszkania – Niemcy, Francja, Stany Zjednoczone, Anglia. Coraz bardziej oddala się od domu i przybliża do Chmurdalii, krainy, w której spełnia się marzenie o idealnej wspólnocie.

 

Człowiek nietoperz– Jo Nesbo

 

Pierwsza z serii bestsellerowych powieści, których bohaterem jest komisarz Harry Hole. Policjant przybywa do Sydney – niegdyś pierwszej angielskiej kolonii karnej, dziś największego miasta Australii. Została tu zamordowana Norweżka, Inger Holter, dawna gwiazda telewizyjna. Wiele wskazuje na to, że padła ofiarą seryjnego zabójcy. Znalezienie sprawcy okazuje się nie lada wyzwaniem: tropy prowadzą donikąd, poszlaki nie układają się w spójną całość. Gdy Harry’emu wreszcie uda się wyeliminować psychopatycznego mordercę, zapłaci za to wysoką cenę…

 

Doktor Sen– Stephen King

 

Kontynuacja „Lśnienia” , horroru wszech czasów. Dalsze losy małego chłopca obdarzonego telepatycznymi zdolnościami, nękanego przez duchy i uwięzionego w opustoszałym hotelu wraz z opętanym ojcem. Teraz – już jako mężczyzna w średnim wieku – ponownie będzie musiał stawić czoło przerażającym mrocznym siłom…

 

Dom służących – Kathleen Grissom

 

Jeden z największych bestsellerów na rynku amerykańskim w ostatnich latach. Siedmioletnia Lavinia zostaje osierocona na pokładzie statku płynącego z Irlandii. Na plantacji tytoniu, do której zostaje zabrana i gdzie ma pracować, trafia do domu niewolników. Będąc pod opieką Belle, nieślubnej córki właściciela, Lavinia zżywa się ze swoją przybraną rodziną, chociaż dzieli ich kolor skóry. W końcu właściciele plantacji przygarniają Lavinię do swojego domu, gdzie pan jest wciąż nieobecny, a pani zmaga się z uzależnieniem od opium. Lavinia jest rozdarta pomiędzy dwoma domami. Kiedy zostaje zmuszona do dokonania wyboru, jej lojalność zostaje podważona, tajemnice zostają wyciągnięte na światło dzienne, a ludzkie życie znajduje się w niebezpieczeństwie.

 

Finał – Roderick Gordon, Brian Williams

Szósty, ostatni tom serii „Tunele”. Styksowie opanowują Wielką Brytanię.Armagi pustoszą państwo, niosąc za sobą śmierć i zniszczenie. Wydaje się, że nic ich nie powstrzyma. Jednak gdzieś głęboko w środku Ziemi Will i Elliott próbują znaleźć rozwiązanie i ocalić świat. Stykają się z tajemniczą siłą, której nie potrafią się oprzeć. Poznają starożytne tajemnice, które mają fundamentalne znaczenie dla życia wszystkich ludzi oraz Styksów. Elliott odkrywa w sobie niezwykłą moc i doprowadza do ostatecznego starcia Górnoziemców ze Styksami.

 

Gdybyś mnie kochała– Grażyna Jeromin-Gałuszka

 

Maksym Bromski w dzieciństwie wszystkie wakacje spędzał u dziadków na wsi. Właśnie tam, piętnaście lat temu, zaginął jego jedyny kuzyn, Andrzej. Maksym nieustannie wraca w to miejsce. I fizycznie, i we wspomnieniach. Dramatyczne wypadki z przeszłości mają swój finał współcześnie, o czym Bromski, budząc się pewnej nocy w hotelowym pokoju obok ciała nieznanej kobiety, jeszcze nie wie. Nie pojmując zdarzeń, nie panując nad rzeczywistością, która rzuciła go w sam środek makabrycznej zbrodni, ucieka w przeszłość, kiedy u boku najbliższych, w równie dramatycznych, dotąd niewyjaśnionych okolicznościach, skończyło się jego dzieciństwo.

 

Inferno– Dan Brown

 

Najnowszy bestseller autora „Kodu Leonarda da Vinci”. Tym razem Robert Langdon będzie musiał rozwiązać niezwykle trudną zagadkę. Mężczyzna budzi się i ze zdumieniem stwierdza, że leży na szpitalnym łóżku. Nie pamięta, co się wydarzyło i jak znalazł się w obcym mieście. Nie potrafi też wyjaśnić, w jaki sposób wszedł w posiadanie tajemniczego przedmiotu, który odkrywa we własnej marynarce. Ścigany przez nieznanych wrogów przemierza uliczki Florencji, podążając śladem sekretnych wskazówek znajdujących się w słynnym dziele Dantego…

 

Krzyż Romanowów– Robert Masello

 

Połączenie thrillera z powieścią historyczną. Autor przenosi czytelnika zarówno w czasy rosyjskiej dynastii, jak i na współczesną Arktykę, gdzie topniejący lodowiec odsłania wstrząsającą tajemnicę, którą ukrywał przez sto lat… W 1918 roku zdesperowana młoda kobieta wydostaje się na brzeg skutej lodem wyspy, niosąc ze sobą niebezpieczny sekret oraz kosztowny, wysadzany szmaragdami krucyfiks. Wiek później na tym skrawku niegościnnej ziemi dochodzi do dramatycznego splotu ludzkich losów, zmian klimatycznych i historycznych wydarzeń.

 

Legion– Elżbieta Cherezińska

 

Dzieje Brygady Świętokrzyskiej. Mieli być wyklęci, okazali się zwycięzcy… Walcząc z Sowietami i Niemcami, dawali dowody, że państwo polskie trwa: karze przestępców, likwiduje zdrajców, chroni ludność i przygotowuje kadry dla niepodległego kraju. Byli solą tej ziemi, wyrośli w polskich lasach – liczyli tylko na siebie. Nie mieli broni ani z Londynu, ani z Moskwy. Ich jedynym orężem była odwaga. Kiedy wielu upadło na duchu i rozpoczęło pertraktacje z Sowietami, oni postanowili nie poddać się nikomu i przedrzeć do armii polskiej na Zachodzie.

 

Obłęd’ 44– Piotr Zychowicz

 

Polskie Państwo Podziemne nie zdało egzaminu, twierdzi autor. Swoje koncepcje, zamiast na realiach, kierownictwo naszego podziemia oparło na złudzeniach i pobożnych życzeniach. Nakazując wspierać oddziałom AK wkraczającą do Polski Armię Czerwoną, dopuściło się kolaboracji z wrogiem. Był to obłęd. Komenda Główna AK wydała bowiem w ten sposób swoich żołnierzy w ręce sowieckiej bezpieki. Apogeum tego obłędu była decyzja o wszczęciu Powstania Warszawskiego. Zryw ten, choć bohaterski, nie miał najmniejszych szans powodzenia. Spowodował za to gigantyczne straty: zagładę 200 tysięcy Polaków, zburzenie stolicy – wraz z bezcennymi skarbami kultury – i zniszczenie AK.

 

 Obraz kontrolny– Tomasz Sekielski

 

Kontynuacja bestsellerowego „Sejfu”. Od operacji „Nabucco” minęło kilka miesięcy. W kraju zmieniło się mało, tylko Agencja Wywiadu znacznie zwiększyła swe wpływy. Pułkownik Wyrwicki podporządkował sobie inne służby, zabezpieczył Sejf i prowadzi nową operację. Zagrozić mu może jedynie borykający się z problemami Artur Solski. I nowy, potężny przeciwnik, który wie dużo i nie boi się zabijać. W kolejnej rozgrywce, której stawką niekoniecznie jest interes państwa, jeszcze trudniej odróżnić przyjaciół od wrogów.

 

Ogród Kamili– Katarzyna Michalak

 

Kamila marzy o prawdziwej miłości, własnym domu i różanym ogrodzie. Los jednak nie jest dla niej łaskawy. Ukochany mężczyzna niespodziewanie znika, zostawiając za sobą pustkę, ból i tajemnicę, zamiast domu jest małe mieszkanko, a ogród kwitnie tylko w wyobraźni. Przed pogrążeniem się w rozpaczy ratuje Kamilę ukochana ciocia i wiara w to, że marzenia się spełniają.

 

Papusza– Angelika Kuźniak

 Bronisława Wajs. Po cygańsku Papusza, czyli lalka. Poetka odkryta przez Jerzego Ficowskiego i wynoszona na piedestał przez Juliana Tuwima. Popularność, która przyniosła jej rozgłos, szybko okazała się przekleństwem. Posądzenie o zdradę plemiennego kodeksu złamało Papuszy życie. Angelika Kuźniak dotarła do bezcennych materiałów archiwalnych, które rzucają nowe światło na los legendy cygańskiej poezji. Pamiętnik Papuszy, jej listy do Jerzego Ficowskiego czy korespondencja z Julianem Tuwimem to także nieocenione źródło informacji dotyczących realiów życia polskich Cyganów.

 Sezon Burz– Andrzej Sapkowski

Wielki powrót Wiedźmina po 14 latach! Choć mistrz polskiej fantastyki zarzekał się, że nie będzie kontynuował bestsellerowej sagi, zrobił jednak swoim wiernym fanom niespodziankę. Opowieść zaczyna się zgodnie z regułami gatunku: od trzęsienia ziemi, a potem napięcie rośnie. W tomie „Sezon burz” Geralt stacza morderczą walkę z drapieżnikiem, który żyje tylko po to, żeby zabijać, wdaje się w bójkę z rosłymi, niezbyt sympatycznymi strażniczkami miejskimi, staje przed sądem, traci swe słynne miecze i przeżywa burzliwy romans z rudowłosą pięknością, zwaną Koral. A w tle rozgrywają się królewskie i czarodziejskie intrygi.

 

Szczęście w cichą noc–Anna Ficner-Ogonowska

 

Wieczór wigilijny. Za oknem cisza, sypie śnieg. Dom pięknie pachnie piernikiem i goździkami, na stole położone jest dodatkowe nakrycie, może zaraz ktoś przyjdzie…Hania chce spędzić Wigilię z najbliższymi osobami w swoim rodzinnym domu. Pragnie, by było jak dawniej. Zapowiada się wspaniały czas, pełen miłości, mądrych rozmów, rozkochanych spojrzeń i wyśmienitych dań. Lektura tej pełnej uroku opowieści, w której tradycja staje się jedną z bohaterek, rozgrzeje każde serce.

 

To, co zostało– Jodi Picoult

 

Bohaterką powieści jest pracująca w piekarni, prowadząca samotnicze życie Sage Singer. Zrozpaczona po śmierci matki, zaprzyjaźnia się z miłym starszym panem. Josef Weber to emerytowany nauczyciel, ulubieniec lokalnej społeczności. Pewnego dnia mężczyzna prosi Sage, by pomogła mu umrzeć. Zdradza, że nie jest tym, za kogo się podawał i przez lata skrywał straszliwą tajemnicę, sięgającą czasów II wojny światowej i masowych mordów na ludności żydowskiej. Czy Sage, której babcia przeżyła Holocaust, zgodzi się pomóc mężczyźnie?

 

 W krainie białych obłoków– Sarah Lark

Rok 1852, Londyn. Dwie młode kobiety wyruszają w rejs na odległą i tajemniczą wyspę. Obie rozpoczynają w ten sposób nowe życie. Obie zostaną żonami mężczyzn, których nie znają. Każda z nich związała swój los z krainą, którą wyobraża sobie jako raj. Czy tam, na drugim końcu świata, odnajdą miłość i szczęście? Co przyniesie im los w tajemniczej, owianej legendą krainie białych obłoków? Fascynująca opowieść o miłości i nienawiści, zaufaniu i zdradzie na tle wspaniałych krajobrazów i mało znanej historii Nowej Zelandii.

 

Wyjazd z Morganville–Rachel Caine

 

Dziesiąty tom bestsellerowej serii „Wampiry z Morganville”. Claire nigdy nie myślała, że mogłaby wyjechać z Morganville. Ale kiedy dostaje się na wymarzone studia, nie może zmarnować szansy. Zwłaszcza że pomiędzy nią a jej chłopakiem Shane’em nie układa się najlepiej…
Nowa uczelnia jest ekscytująca, lecz Claire wciąż myśli o Shanie i przyjaciołach. Tym bardziej że jest studentką ambitnej doktor Anderson, która mieszkała w Morganville. I bardzo się interesuje wynalazkiem Claire, dzięki któremu można zneutralizować instynkty wampirów.

 Opisy z: www.merlin.pl