Nowe książki w Mikołajowicach

Fundusz sołecki wsi Mikołajowice przekazał w 2013 r. kwotę 600 zł na zakup książek. Zgodnie z założeniami zakupione zostały książki dla dzieci. Szczególnie polecamy naszym najmłodszym czytelnikom książeczki z serii „Zaczynam Czytać”, które mają dużą czcionkę ułatwiającą naukę czytania.
Dziękujemy za wsparcie finansowe, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy do biblioteki.

„Nudzimisie”

Kiedy się nudzisz, wołaj nudzimisia. Wrota Nudzimisiowa już otwarte! Odtąd już żadne dziecko nie będzie się nudzić! Wszystko zaczęło się od tego, że Szymek się nudził. Głośno wołał „nuuuuudzi mi się!, nuuuuudzi mi się!”. I nudzimisie do niego przyszły… O przyjaźni przedszkolaków z tymi sympatycznymi stworkami, o odnudzaniu, super zabawie i niezwykłym miejscu – Nudzimisiowie dowiecie się z tej książeczki.

„Torebka babuni”

Torebka babuniOtwórz torebkę babuni (babcia się zgodziła…) i zobacz, jakie kryją sie w niej wspomnienia, niespodzianki i czary. Zajrzyj do notesu, przymierz przeciwsłoneczne okulary i otwórz lusterko. Możesz tez zawiązać kokardkę lub otworzyć kopertę, a nawet poprzymierzać pierścionki
„Bartek Koniczyna i banda z Zaniemyśla”

Bartek Koniczyna i banda z Zaniemyśla - Zawadzka DanutaKontynuacja bestsellerowych „Wyczynów Bartka Koniczyny”! Tym razem Bartek razem z grupą przyjaciół tworzą bandę z Zaniemyśla. Mają głowy pełne zwariowanych pomysłów, więc nie nudzą się ani przez chwilę. Co tym razem wymyślą? Jakimi psotami zadziwią dorosłych? Bo że zadziwią, to pewne…

„Szaleńczaki”
Szaleńczaki - Niemczuk JerzySzaleńczaki są sympatyczną, wesołą rodziną, która wyróżnia się dziwnym, odbiegającym od normy wyglądem i składa się z Mamli, Papla i małej Papli z czterema warkoczami. Ich skromne życie, wypełnione codzienną krzątaniną obfituje w zabawne wydarzenia, a pogody ducha, ciepła i zrozumienia mogłaby im pozazdrościć niejedna ludzka rodzina.

„Tajemnica biblioteki”

Tajemnica bibliotekiZ biblioteki w Valleby giną cenne książki. Jak to możliwe, skoro ZZ biblioteki w Valleby giną cenne książki. Jak to możliwe, skoro każda z nich ma zabezpieczenie przed kradzieżą? Dlaczego nie włącza się alarm, kiedy złodziej przemyca je na zewnątrz? Komisarz policji prosi Lassego i Maję o pomoc. Detektywi obserwują bibliotekę i namierzają troje podejrzanych.

„Zaczynam czytać z Martynką”

Martynka. Zaczynam czytać z Martynką. Najlepsze przygodyZaczynam czytać z Martynką” to doskonała pierwsza lektura dla dzieci, które rozpoczynają naukę czytania. Krótki tekst, o prostej budowie fonetycznej, pozbawiony dwuznaków oraz z niewielką liczbą zmiękczeń tekst, a także duże litery ułatwiające czytanie i pojedyncze, nieskomplikowane zdania sprawiają, że dzieci szybko i chętnie uczą się czytać.

 „Czytamy bez mamy”
Zabawna i poruszająca książka, która z perspektywy dziecka opisuje trudne wydarzenie, jakim jest pojawienie się na świecie rodzeństwa. Jest to idealna propozycja zarówno do pierwszej samodzielnej lektury, jak i do wspólnego czytania z rodzicami. Duże litery i piękne, kolorowe ilustracje na pewno pomogą w oswojeniu wszelkich wątpliwości związanych z nową życiową rolą, bo niełatwo jest być starszą siostrą czy starszym bratem, przynajmniej na początku.

„Zabawy Maksa”
Zabawy Maksa - Zychla KatarzynaŚwiat Maksa to pełne humoru historyjki o małym hipopotamie, który codziennie odkrywa,
jak piękny i ciekawy jest świat. Pomagają mu w tym supermama oraz przyjaciele: słonik Edek, zebra Monika, kameleon Kolorek i krokodyl Gracjan.