Nowe książki w Bobrownikach

Polecamy książki z najnowszego zakupu Filii w Bobrownikach Małych.

księżyc jowiszaKSIĘŻYC JOWISZA – ALICE MUNRO

Alice Munro mistrzyni opowiadania, laureatka literackiej Nagrody Nobla (2013) tym razem zaskakuje nas czymś innym. Bohaterki opowiadanych historii to kobiety ciche i energiczne, walczące i pokonane, zdradzone i kochane, młode i stare, a każda z nich jest wyjątkowa. Drążenie ich tajemnic to zadanie, które autorka dzieli z czytelnikiem.

Autorka przedstawia rzeczywistość w najdrobniejszych szczegółach, tak wyraźną, że pozwala nam żyć przez chwilę cudzym życiem – ” Publishers Weekly”


mój madagaskarMÓJ MADAGASKAR – JAROSŁAW KRET

Popularny dziennikarz i podróżnik, Jarosław Kret, tym razem przedstawia mniej znany zakątek świata, ląd między Azją i Afryką – Madagaskar, wyjątkowe miejsce ze specyficzną florą i dużą liczbą gatunków zwierząt. Autor w gawędziarskim stylu prezentuje także ciekawych ludzi, ich obyczaje i kulturę. Wbrew pozorom o Madagaskarze wciąż wiemy niewiele, ale po lekturze książki dowiemy się znacznie więcej i inaczej będziemy myśleć o tej wyspie.

rodzina castelRODZINA CASTEEL – Virginia C. ANDREWS

Nowa saga bestsellerowej autorki Kwiatów na poddaszu, która wie, co lubią czytelnicy. Pisząc swoje książki plącze życiorysy swoich bohaterów, gra na emocjach swoich czytelników. Tym razem zabiera nas w odmęty biedy na wzgórze Strachu w Zachodniej Wirginii, prezentując życie trzypokoleniowej rodziny tytułowych Casteelów, gdzie króluje bieda, głód i niezrozumienie. Nowa saga wciąga, wywołuje duże emocje, a losy rodzeństwa nie pozostawiają żadnego czytelnika obojętnym.


śpiączka

ŚPIĄCZKA – GRAHAM MASTERTON

Książka popularnego pisarza angielskiego, otwiera przed nami historię tak niesamowitą, trudną i niezwykłą do przekazania, iż chętnych, którzy będą chcieli się z nią zmierzyć, będzie naprawdę wielu. Michaelowi, któremu na siłę wmawia się że ma na imię Gregory, dopiero po jakimś czasie udaje się odkryć, że padł ofiarą koszmarnego wypadku. Wiele jeszcze musi się wydarzyć, aby świadomość tego, co widzi i czuje dawała mu do zrozumienia, że z nim jest wszystko w porządku, a ci, którzy wmawiają mu luki w pamięci, kłamią. Uciec z Trinity się nie da, pozostaje mu tylko pozostać w wiosce i rozwiązać przerażającą zagadkę.

więzień labiryntuWIĘZIEŃ LABIRYNTU – JAMES DASHNER

Jest to pierwszy tom popularnej trylogii porównywanej do Igrzysk Śmierci czy serii Gone ( dostępna w bibliotece). Jest to pełna akcji i ciągłego napięcia książka, którą czyta się z zapartym tchem do ostatniej strony, gdzyż każde wejście do Labiryntu może stać się przepustką do koszmaru i walką na śmierć i życie. Przetrwają tylko najlepsi.


światło we mgleŚWIATŁO WE MGLE – KASIA GASPARIK

Dwie przyjaciółki każdą chwilę spędzają razem. Obie uwielbiają rocka, chodzą do tego samego ogólniaka, mają swoich chłopaków, obie też mają podobne problemy rodzinne spowodowane alkoholizmem rodziców. Jest to opowieść o wchodzeniu w dorosłość, fascynacjach, a także o wygłupach i rodzinnych problemach,  przede wszystkim jednak o walce o siebie i o lepsze jutro.

duch z niewiadomicDUCH Z NIEWIADOMIC – KATARZYNA MAJGIER

Dwunastoletniego Wiktora szczególnie interesuje pałac i jego właścicielka, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach, a jej duch krąży po dziwacznym budynku. Chłopakowi w odkrywaniu tajemnicy pomaga jego rówieśniczka Magda, która wprowadziła się wraz z rodziną do pałacu. Czy odkryją tajemnicę z przeszłości?


dzieci wolnościDZIECI WOLNOŚCI – PAULINNA SIMONS

Powieść o losach Giny i Harry`ego, rodziców Aleksandra, poprzedzająca uwielbianą przez czytelniczki trylogię Jeżdziec Miedziany. Gina, biedna i prosta imigrantka, poszukuje lepszego życia, Harry pochodzi z bogatej rodziny. Łączy ich wzajemna fascynacja. Wiedzą, że ich związek odciśnie piętno na losach dwóch rodzin, zakochani stają w obliczu najbardziej okrutnego wyboru – między tym czego nie mogą mieć a tym, bez czego nie mogą żyć.