„Klimat na zmianę” w bibliotece

Tegoroczne ferie zimowe zakończyliśmy w bibliotece rozstrzygnięciem konkursu plastycznego „Klimat na zmianę”. Przez kilka dni pochylaliśmy się wspólnie z dziećmi nad ważnym tematem zmian klimatycznych. Oglądaliśmy filmy edukacyjne i rozmawialiśmy o trudnych zagadnieniach sprzężonych z klimatyczną katastrofą. Dzięki temu wszyscy wiemy już czym jest efekt cieplarniany, paliwa kopalne i odnawialne źródła energii. Wyposażeni w wiedzę i własną refleksję uczestnicy ferii wykonali kilkanaście prac plastycznych techniką kolażu. Prace zostały docenione przez jury konkursu, a młodzi artyści mogą mieć satysfakcję prezentując je na wystawie, w dziale dziecięcym Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzchosławicach. Dziękujemy pani Ekodoradczyni oraz Gminie Wierzchosławice za przekazanie do zbiorów biblioteki zestawu książek i gier, które pomogły nam zdobyć potrzebną wiedzę.