Gminna Biblioteka Publiczna w Wierzchosławicach w 5. rundzie PRB

Z radością pragniemy poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna im. Władysława Stanisława Reymonta w Wierzchosławicach zakwalifikowała się do udziału w 5. rundzie Programu Rozwoju Bibliotek. Przed nami duże wyzwanie, wiele spotkań, szkoleń i konsultacji ze specjalistami. Mamy nadzieję, że pomoże nam to stworzyć optymalny plan rozwoju biblioteki na najbliższy czas, uwzględniający potrzeby naszych Czytelników.

Istotą tego projektu jest wspieranie tysięcy bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.