Fundusze sołeckie wspierają biblioteki

Fundusze sołeckie od lat czynnie wspierają nasze placówki, przekazując środki finansowe na zakup nowości wydawniczych. W tym roku otrzymaliśmy łącznie 3100 zł, w tym: GBP w Wierzchosławicach – 1000 zł; Filia w Bobrownikach Małych – 500 zł; Filia w Bogumiłowicach – 500 zł; Filia w Łętowicach – 500 zł; Filia w Mikołajowicach – 600 zł.

Biblioteka w Wierzchosławicach jedną trzecią otrzymanej kwoty przeznaczyła na zakup książek z serii Duże Litery – z myślą o osobach słabowidzących:

Okładka książki Dom na skraju

Okładka książki Przetrwałam. Życie ofiary Josefa Mengele

Okładka książki Ostatni taniec

Okładka książki Chłopiec z Listy Schindlera

Okładka książki Żyłam w ukryciu

Okładka książki Kamienica przy Kruczej

Okładka książki Wciąż czekam

Okładka książki Dokąd teraz?

 

 

 

 

 

Pozostałe środki pozwoliły na zakup części wydawnictw znajdujących się na liście życzeń naszych czytelników. Są to m.in.: trylogia Szukaj mnie wśród lawendy Agnieszki Lingas-Łoniewskiej; kolejna opowieść z cyklu Sosnowe Dziedzictwo Marii Ulatowskiej (Rodzina z Sosnówki), trzeci tom z serii Malownicze Magdaleny Kordel (Tajemnica bzów); Dziewczyny z Syberii Anny Herbich; Klątwa Tudorów Philippy Gregory; Lalki z getta Evy Weaver; Wyznania Katarzyny Medycejskiej Christophera W. Gortnera; Nocny prześladowca Chrisa Cartera, Pogromca lwów Kamili Lackberg, Pod ziemią w Viellette Ingrid Hedström, Pochłaniacz Katarzyny Bondy. Najmłodsi czytelnicy doczekali się na kolejne opowieści o Barbie, a także książki z serii Mój Niesforny Szczeniak oraz Mądra Mysz.

Filia w Łętowicach
Dla młodszych czytelników zostały zakupione zarówno kolejne tomy opisujące przygody lubianych przez nich bohaterów jak i książki autorów do tej pory niedostępnych w bibliotece. Będą oni mogli zapoznać się z przygodami Tyblada czytając książki Barbary Wicher, czy też spotkać się z rodzinką Ciumków w kolejnej książce Pawła Beręsewicza. Wierni czytelnicy serii Wybrani dostaną do swoich rąk kolejny tom.
Wśród książek zakupionych dla starszych czytelników znalazły się zarówno tytuły skierowane do miłośników zdrowego odżywiania (np. Największe skarby naszej cywilizacji), jak i książek biograficznych (Oddech, Rodzina, Igły). Na zwolenników literatury beletrystycznej czeka wiele nowych tytułów, wśród nich książki lubianych autorów, takich jak: Krystyna Śmigielska, Marta Obuch, Maria Ulatowska, Kamila Lackberg.

łętowice

Filia w Mikołajowicach otrzymała środki na zakup książek historycznych. Są to m.in.:

Okładka książki Vera Atkins. Kobieta szpieg. Historia najlepszej agentki II wojny światowej Okładka książki Kwiaty polskie na wygnaniu Okładka książki Usypać góry. Historie z Polesia

Okładka książki Pierwsza zdrada Zachodu. 1920 - zapomniany appeasement

 

 

 

 

                          Filia w Bogumiłowicach również zakupiła książki historyczne, m.in.:

Okładka książki Tajne państwoOkładka książki Serce Europy   Okładka książki Wołyń we krwi 1943

 

 

 

    O nowościach w Filii w Bobrownikach Małych można przeczytać na stronie: http://www.bobrownikimale.info/nowe-ksiazki-w-bibliotece-wrzesien-2015-r/

W imieniu swoim i czytelników serdecznie dziękujemy!!!