Filia w Bobrownikach Małych poleca

Wysłane przez dnia 30 stycznia 2013

Długie, zimowe wieczory sprawiają, że chętniej oddajemy się lekturze. Zapraszamy zatem do naszych placówek, tu każdy znajdzie coś dla siebie. Oto kilka propozycji Filii w Bobrownikach Małych.

Caroline Green – „ Tunel strachu”

Powieść dla nastolatków, napisana przez doświadczoną dziennikarkę, która jak sama twierdzi , była  „pożeraczką” książek. Autorka przedstawia Bel, nastolatkę która wraz z matką przenosi się  z Londynu  do małego miasteczka gdzie matka  odziedziczyła  dom po ciotce. Nastolatka nie może pogodzić się z tą zmianą miejsca, z powodu nowej szkoły a przede wszystkim ,że nie tworzą już pełnej rodziny. Historia pełna napięcia, tajemnicza, dramatyczna i prawdziwa, zakończenie mimo przewidywalności  i tak zadziwia. Przeczytajcie ją koniecznie!

Paullina Simons – „Droga do raju”

Poruszająca historia autorki kultowego „Jeźdźca miedzianego” opowiada o kobiecej przyjaźni, miłości i lojalności. Niezwykła podróż jaskrawożółtym mustangiem  trzech kobiet , z których każda boryka się z własna przeszłością zmieni ich życie na zawsze. Książka w barwny sposób prezentuje też przyrodę i kulturę Ameryki ponieważ dziewczyny przemierzają kilka stanów , pokonując kilkanaście tysięcy kilometrów. Zapraszam do przeczytania ,a sami ocenicie czy było warto!

Becca Fitzpatrick – „Szeptem”
Książka autorki romansów paranormalnych zaczyna swój bestsellerowy cykl „Szeptem”, sagi uwielbianej przez nastolatki na całym świecie. Jest to przejmująca, wzruszająca i niezwykle intymna opowieść, można rzec – spowiedź kobiety, która ma przed sobą tylko jeden dzień życia.                     ….Są w naszym życiu sprawy, o których trzeba mówić szeptem…

Cały 4-tomowy cykl można wypożyczyć w bibliotece. Książka rekomendowana przez czytelniczki.

Jerzy Woźniak – „12 miesięcy w ogrodzie”

Praktyczny poradnik dla ogrodników i działkowców. Znajdujący się w książce podział na miesiące, a w nich na określone działy tematyczne pozwala w łatwy sposób przyswoić sobie wiadomości na temat przypadających w tym okresie prac i metod ich wykonania. Zajmowanie się własnym skrawkiem ziemi sprawia nam dużo przyjemności, ale jest to też absorbujące zajęcie. Uprawiając wiele gatunków roślin, łatwo możemy zapomnieć o jakiejś pracy i właściwym terminie jej wykonania.  Sięgnij po poradnik , a będziesz na bieżąco przez cały rok!

Józef Waczków – „Dobre obyczaje”

Książeczka z pięknymi i kolorowymi ilustracjami, która przeniesie Was najmłodsi czytelnicy w niezwykłą i pełną przygód podróż do Krainy Dobrych Obyczajów. Drogie Dzieci, czytając  ją, dowiecie się jak należy zachowywać się w domu, w gościnie, a jak z kolei w szkole, czy na ulicy. Dlaczego zawsze należy dbać o czystość i porządek oraz że zawsze należy być uprzejmym i znać takie słówka jak „przepraszam” i „dziękuję” bo bardzo, bardzo ważne są dobre obyczaje w życiu każdego człowieka. Gorąco polecam!

Jack Ketchum – „Rudy”

Kolejna znakomita książka amerykańskiego mistrza grozy Jacka Ketchuma. Piękna i mądra, a zarazem wzruszająca opowieść skrywająca dramat człowieka, któremu odebrano wszystko, co kochał. Jednak tym razem autor pozwala sobie na zapalenie niewielkiego światełka nadziei, tlącego się gdzieś na końcu pogrążonego w cieniu tunelu. Polskie wydanie powieści „Rudy” zostało wzbogacone o mini powieść „Prawo do życia”, co sprawia  że ta książka jest lekturą obowiązkową dla wszystkich fanów  niepokojącej prozy Jacka Ketchuma.