Filia w Bobrownikach Małych poleca

Długie, zimowe wieczory sprawiają, że chętniej oddajemy się lekturze. Zapraszamy zatem do naszych placówek, tu każdy znajdzie coś dla siebie. Oto kilka propozycji Filii w Bobrownikach Małych.

Caroline Green – „ Tunel strachu”

Powieść dla nastolatków, napisana przez doświadczoną dziennikarkę, która jak sama twierdzi , była  „pożeraczką” książek. Autorka przedstawia Bel, nastolatkę która wraz z matką przenosi się  z Londynu  do małego miasteczka gdzie matka  odziedziczyła  dom po ciotce. Nastolatka nie może pogodzić się z tą zmianą miejsca, z powodu nowej szkoły a przede wszystkim ,że nie tworzą już pełnej rodziny. Historia pełna napięcia, tajemnicza, dramatyczna i prawdziwa, zakończenie mimo przewidywalności  i tak zadziwia. Przeczytajcie ją koniecznie!

Paullina Simons – „Droga do raju”

Poruszająca historia autorki kultowego „Jeźdźca miedzianego” opowiada o kobiecej przyjaźni, miłości i lojalności. Niezwykła podróż jaskrawożółtym mustangiem  trzech kobiet , z których każda boryka się z własna przeszłością zmieni ich życie na zawsze. Książka w barwny sposób prezentuje też przyrodę i kulturę Ameryki ponieważ dziewczyny przemierzają kilka stanów , pokonując kilkanaście tysięcy kilometrów. Zapraszam do przeczytania ,a sami ocenicie czy było warto!

Becca Fitzpatrick – „Szeptem”
Książka autorki romansów paranormalnych zaczyna swój bestsellerowy cykl „Szeptem”, sagi uwielbianej przez nastolatki na całym świecie. Jest to przejmująca, wzruszająca i niezwykle intymna opowieść, można rzec – spowiedź kobiety, która ma przed sobą tylko jeden dzień życia.                     ….Są w naszym życiu sprawy, o których trzeba mówić szeptem…

Cały 4-tomowy cykl można wypożyczyć w bibliotece. Książka rekomendowana przez czytelniczki.

Jerzy Woźniak – „12 miesięcy w ogrodzie”

Praktyczny poradnik dla ogrodników i działkowców. Znajdujący się w książce podział na miesiące, a w nich na określone działy tematyczne pozwala w łatwy sposób przyswoić sobie wiadomości na temat przypadających w tym okresie prac i metod ich wykonania. Zajmowanie się własnym skrawkiem ziemi sprawia nam dużo przyjemności, ale jest to też absorbujące zajęcie. Uprawiając wiele gatunków roślin, łatwo możemy zapomnieć o jakiejś pracy i właściwym terminie jej wykonania.  Sięgnij po poradnik , a będziesz na bieżąco przez cały rok!

Józef Waczków – „Dobre obyczaje”

Książeczka z pięknymi i kolorowymi ilustracjami, która przeniesie Was najmłodsi czytelnicy w niezwykłą i pełną przygód podróż do Krainy Dobrych Obyczajów. Drogie Dzieci, czytając  ją, dowiecie się jak należy zachowywać się w domu, w gościnie, a jak z kolei w szkole, czy na ulicy. Dlaczego zawsze należy dbać o czystość i porządek oraz że zawsze należy być uprzejmym i znać takie słówka jak „przepraszam” i „dziękuję” bo bardzo, bardzo ważne są dobre obyczaje w życiu każdego człowieka. Gorąco polecam!

Jack Ketchum – „Rudy”

Kolejna znakomita książka amerykańskiego mistrza grozy Jacka Ketchuma. Piękna i mądra, a zarazem wzruszająca opowieść skrywająca dramat człowieka, któremu odebrano wszystko, co kochał. Jednak tym razem autor pozwala sobie na zapalenie niewielkiego światełka nadziei, tlącego się gdzieś na końcu pogrążonego w cieniu tunelu. Polskie wydanie powieści „Rudy” zostało wzbogacone o mini powieść „Prawo do życia”, co sprawia  że ta książka jest lekturą obowiązkową dla wszystkich fanów  niepokojącej prozy Jacka Ketchuma.