Ewa Stadtmüller spotkała się z dziećmi!

W piątek 27 maja 2011 r. w szkołach podstawowych w Rudce, Wierzchosławicach i Łętowicach Ewa Stadtmüller spotkała się ze swoimi czytelnikami.  Pisarka opowiedziała uczniom  jak powstaje książka i kto uczestniczy w jej tworzeniu. Zdradziła, że inspiracją do napisania nowych bajek były zazwyczaj pytania zadawane przez jej dzieci. Zobacz relację!
Wykorzystując rekwizyty z „tajemniczego kuferka” dzieci odgrywały scenki z polskich legend. Autorka pokazała również uczestnikom, jak teatr może zmieścić się w magicznym woreczku, skrywającym bohaterów wielkości małego palca. Dzieci, które brały udział w konkursie plastycznym pt „Mój ulubiony bohater z książki Ewy Stadtmüller” z rąk autorki otrzymały dyplomy i nagrody. Na zakończenie miłośnicy jej twórczości mogli kupić książeczki uzyskując pamiątkową dedykację z autografem. Wiele z książek naszego gościa znajduje się w bibliotekach, dlatego zapraszamy do lektury.
Spotkania autorskie i nagrody w konkursie zostały sfinansowane przez Gminną Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wierzchosławicach.