Dziwne, śmieszne, niezwykłe

Okładka książki Opowiadania bizarne Olga TokarczukNa wrześniowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dzieliliśmy się wrażeniami po lekturze Opowiadań bizarnych Olgi Tokarczuk. To zaskakujące i nieszablonowe opowieści, dzięki którym inaczej spogląda się na otaczającą nas rzeczywistość.
Pochodzące z języka francuskiego słowo „bizarre” znaczy: dziwny, zmienny, ale też śmieszny i niezwykły. Taka właśnie – zadziwiająca i wymykająca się wszelkim kategoriom – jest najnowsza książka Olgi Tokarczuk.
Dziesięć opowiadań. Każde z nich toczy się w innej przestrzeni. Wołyń w epoce potopu szwedzkiego, współczesna Szwajcaria, odległa Azja i miejsca wyimaginowane.
Czym jest poczucie dziwności i skąd ono pochodzi? Czy dziwność jest cechą świata, czy może jest w nas?
Zmienny rytm opowiadań sprawia, że czytelnik ani przez chwilę nie może być pewny tego, co wydarzy się na kolejnej stronie. Olga Tokarczuk wytrąca nas ze strefy komfortu, wskazując, że świat staje się coraz bardziej niepojęty.
Obecne w opowiadaniach elementy groteski, czarnego humoru, fantastyki i grozy unaoczniają, że w naszej rzeczywistości nic nie jest takim, jakim się wydaje.

Na następne spotkanie DKK zapraszamy 15 października o godz. 16.00. Czytamy Kopciuszki na tropach Europy Iwony Kienzler 🙂

Opis książki za: www.lubimyczytac.pl